Aktualności
08.11.2012

Arrinera Hussarya GT3 Pierwszy portret

Zespół Arrinera Automotive, pracujący z wsparciem Lee Noble'a nad polskim supercoupe Hussarya, przy okazji najnowszego raportu z wydarzeń w spółce przedstawił propozycję wyglądu wyścigowej ewolucji auta. Maszyna, która miałaby powstać według specyfikacji klasy GT3, byłaby przygotowywana przez zewnętrzną firmę.

Na chwilę obecną Arrinera Automotive zapewnia, że jest po końcowych ustaleniach z potencjalnym wykonawcą modelu Hussarya GT3 i że powstała już ostateczna specyfikacja techniczna auta. Pierwsze wizualizacje obrazują możliwy wygląd pojazdu, który może się jeszcze bardzo zmienić. Twórcy auta zachęcają również internautów do przesyłania swoich pomysłów na adres [email protected] Na autorów najciekawszych prac ma czekać bliżej nieokreślona nagroda niespodzianka.

Arrinera Hussarya GT3

Oprócz prezentacji wizualizacji wariantu GT3 warszawska spółka informuje między innymi o znalezieniu inwestora, który ma wyłożyć 15 milionów dolarów, pojawieniu się modelu Hussarya w jednej z gier komputerowych, rozpoczęciu montażu kabiny samochodu w skali 1:1 oraz o pracach przygotowawczych do budowy ramy auta, za której projekt odpowiada m.in. Lee Noble, brytyjski konstruktor znany z samochodów sportowych firmowanych własnym nazwiskiem. Zakończono również prace nad wyglądem limitowanej serii Hussarya 33, od której ma rozpocząć się sprzedaż samochodu.

Arrinera Hussarya GT3

Pierwszy prototyp marki Arrinera, znacznie odbiegający od tego, co miałoby trafić do produkcji seryjnej, poznaliśmy w czerwcu 2011 roku. Wygląd samochodu seryjnego i jego nazwę ujawniono na początku sierpnia tego roku. Do jego napędu ma posłużyć amerykańskie V8, dzięki któremu rozpędzimy się do 100 km/h w czasie 3,2 sekundy i rozwiniemy prędkość maksymalną aż 340 kilometrów na godzinę. Na razie Hussarya istnieje jedynie na ekranie komputera, prawdziwy samochód ma pojawić się najszybciej pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje