Aktualności
09.06.2011

Skoda Octavia RS Bonneville Słona gorączka

Już tego lata najszybsza, seryjnie produkowana Skoda w historii podejmie próbę sięgnięcia tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden inny model marki. A wszystko to z okazji dziesiątych urodzin Octavii RS, która w specjalnym wydaniu pojawi się na dnie wyschniętego, słonego jeziora Bonneville, słynącego od dekad z prób bicia wszelkich rekordów prędkości.

Obecna generacja Octavii RS, której ceny w Polsce zaczynają się od 105,4 tysięcy złotych, napędzana jest 2-litrową jednostką TFSI o mocy 200 KM i momencie obrotowym 280 Nm. Silnik współpracuje z sześciostopniową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto rozwija maksymalnie 242 km/h i rozpędza się do setki w 7,3 sekundy. Wszystko to będzie punktem wyjściowym dla rekordowego egzemplarza, przygotowywanego specjalnie z myślą o Bonneville.

Skoda Octavia RS Bonneville

Octavia RS przed występem w USA przejdzie gruntowny tuning, który rozpoczęto już od rozłożenia pojazdu na czynniki pierwsze, a za kierownicą auta zasiądzie Richard Meaden, dziennikarz magazynu "Evo". Modyfikacje samochodu obejmą m.in. nadwozie, które łącznie z felgami zostanie zoptymalizowane pod kątem zmniejszenia oporów powietrza, oraz silnik, który ma produkować nawet trzy razy więcej mocy, niż seryjnie. Auto zostanie również odchudzone i wzmocnione.

Skoda Octavia RS Bonneville

Czeski pojazd z niemiecką technologią wystąpi na Bonneville w stanie Utah podczas corocznego Tygodnia Prędkości (Speed Week), na który przybywają maszyny i konstruktorzy opętani "słoną gorączką" z całego świata. W ubiegłym roku zjawiło się tu 381 samochodów wszelkiego typu, a liczba wszystkich startujących maszyn sięgnęła 487. W tym roku impreza odbędzie się w dniach od 13 do 19 sierpnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje