Aktualności
14.07.2009

Marotti Biała strzała

Już wkrótce polski przemysł motoryzacyjny będzie mógł pochwalić się kolejnym sportowym wynalazkiem, celującym tym razem w niszę 3-kołowych pędzidełek nastawionych na mocne przeżycia i przyjemność z jazdy. W Gorzowie Wielkopolskim powstaje Marotti.

Pojazd powstał z połączenia idei samochodu i motocykla - z tyłu napędza go tylko jedno, umieszczone centralnie koło, przednia oś i układ kierownicy korzystają z rozwiązań Smarta, a za plecami kierowcy "grzeje" 100-konne, 0,75-litrowe V4 z motocykla Hondy połączony z sekwencyjną przekładnią o 6 przełożeniach.

Marotti

Masa mierzącej 3,2 metra długości i 1,8 metra szerokości, stylizowanej na odrzutowiec maszyny sięga tylko 440 kilogramów, co oznacza, iż na 1 KM przypada 4,4 kilograma, a na 1 tonę prawie 230 KM. Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych osiągach, ale o przyspieszenie do setki nie przekraczające 5 sekund i prędkość maksymalną dochodzącą do 230 km/h można być spokojnym.

Marotti

Marotti ma wyjechać na drogi Europy latem przyszłego roku. Będzie to dość kosztowna zabawka. Pierwsze zapowiedzi cenowe mówią o 25 tysiącach euro za kompletny pojazd (obecnie prawie 110 tysięcy PLN), ale nie wykluczone, iż pojawi się on również jako kit do samodzielnego składania. Intensywne testy prototypu trwają.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje