25.05.2009

ADAC Zurich 24h Rennen Rządy Porsche i Audi

Legendarna, północna pętla Nuerburgringu została opanowana w miniony weekend przez przeszło 130 wyścigowych maszyn startujących w 37 już, 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich 24h-Rennen. Imprezę zdominowały modele Porsche oraz nowe Audi R8 LMS.

Największy dystans w ciągu doby pokrywała załoga Manthey-Racing składająca się z czterech kierowców, którzy prowadzili Porsche 911 GT3 RSR (poniżej). Zwycięskie auto przejechało łącznie 155 okrążeń.

Porsche 911 GT3 RSR

Na miejscu drugim z dorobkiem 154 okrążeń uplasowała się ekipa Abt Sportsline, w której rękach spoczywało R8 LMS (poniżej). Pozostałe egzemplarze R8 LMS zajęły miejsce 5, 12 oraz 23. Podium zamknęło Porsche 911 GT3 Cup S również zespołu Manthey. Pierwsze nie-Porsche i nie-Audi było dopiero 10 (BMW Z4 M Coupe).

Audi R8 LMS

Dystans pozwalający na sklasyfikowanie w końcowej tabeli pokonało 118 załóg, za burtą znalazło się 17. W obu ekipach znalazły się dwa startujące w wyścigu egzemplarze prototypowego Lexusa LF-A. Ten lepszy ukończył zmagania na 87 miejscu (rok temu jedyny LF-A był 120 na 216 załóg).

Audi R8 LMS

Nowy Volkswagen Scirocco GT24-CNG napędzany naturalnym gazem zajął miejsce 17 (drugi egzemplarz był dopiero 101), przygotowane przez Alpinę wyścigowe B6 GT3 na bazie BMW M6 było na mecie 27, a zupełnie nowy, jedyny Aston Martin V12 Vantage (powyżej) zakończył swój debiut na 21 pozycji zwyciężając w swojej klasie.