Aktualności
22.05.2009

Volkswagen Golf GTI Street Szaleństwa młodości

Coroczny zlot miłośników samochodów Volkswagena spod znaku GTI w malowniczo położonym Worthersee organizowany od przeszło ćwierć wieku stał się zgodnie z nowym zwyczajem miejscem prezentacji kilku niecodziennych kreacji. Najciekawszą był przeszło 300-konny Golf GTI Street.

Za autem stworzonym na bazie najnowszej, szóstej generacji Golfa stoi grupa czterech praktykantów Volkswagena w wieku 19-22 lat. Młode talenty spędziły nad samochodem blisko trzy miesiące.

Volkswagen Golf GTI Street

Golf GTI Street (powyżej) wyróżniający się zarówno nadwoziem (nowe zderzaki, lampy, 19-calowe felgi, malowanie) jak i wnętrzem (przyciemniane szyby, konsola XBox 360, szklany dach) napędzany jest 2-litrową jednostką TFSI, która standardowo rozwija 210 KM. Czwórka praktykantów tylko sobie znanymi metodami zwiększyła wydzielaną moc do 301 KM! Silnik połączono z ręczną przekładnią o sześciu biegach. Osiągi auta pozostają niestety tajemnicą.

Volkswagen Golf GTI Special Edition

Na zlocie w austriackim Worthersee koncern z Wolfsburga zaprezentował również pokazowe Polo i Golfa GTI (powyżej), w których największy nacisk położono przede wszystkim na wrażenia wzrokowe. Pod względem mechanicznym pojazdy nie wybiegały właściwie ponad to, co możemy zastać w salonach sprzedaży.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje