Aktualności
29.04.2009

Jaguar E-Type Frua Zakazany owoc

Internetowy serwis aukcyjny eBay po raz kolejny dostarcza powodów do walki między kolekcjonerami białych kruków na czterech kołach. Przed kilkoma dniami w jego ofercie znalazł się jedyny w swoim rodzaju Jaguar E-Type zrestylizowany przez włoskie studio Frua.

Pojazd powstał w połowie lat sześćdziesiątych na specjalne zamówienie Johna Coombsa prowadzącego jeden z największych punktów sprzedaży samochodów Jaguara. Coombs chciał mieć w swojej ofercie unikatowego E-Type'a, którego nie dałoby się tak łatwo podrobić, jak jego własnych prób modyfikacji nadwozia auta. W tym celu skontaktował się z Pietro Fruą, który w tym czasie znany był między innymi z prac dla firm Maserati, BMW, Glac czy AC.

Jaguar E-Type Frua

Frua skrócił całe auto o 30 centymetrów (20 z przodu oraz 10 z tyłu), zamontował nowe zderzaki, nowy grill, wyciął w masce skrywającej 265-konny, rzędowy silnik o pojemności 4,2 litrów otwór, zmienił klosze przednich lamp, delikatnie przemodelował nadkola i przemalował pojazd z czerwonego na srebrny. Auto zadebiutowało w 1966 roku na salonie samochodowym w Genewie.

Jaguar E-Type Frua

Tak przygotowany E-Type nie spotkał się niestety z entuzjastycznym przyjęciem i zakończyło się tylko na jednym egzemplarzu. Internetowa licytacja oryginalnego, kompletnie odnowionego samochodu zakończy się dziś przed północą czasu polskiego. Aktualnie jego cena sięga 41,1 tysięcy dolarów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje