Aktualności
28.04.2009

Aston Martin One-77 W całej okazałości

Jeśli komuś się wydawało, że Aston Martin już dawno pokazał najbardziej spektakularny model w swojej historii w pełnej okazałości to był w wielkim błędzie. Pierwszy, kompletny egzemplarz One-77 zadebiutował dopiero w miniony weekend na konkursie elegancji w Villa d'Este.

Kosmiczne supercoupe przesycone stylistyczną ociężałością to najdroższy, najmocniejszy i najszybszy samochód produkowany seryjnie w historii brytyjskiego koncernu. One-77 napędzany jest silnikiem V12 o mocy blisko 700 KM, a we Włoszech po raz pierwszy przed większą publicznością odkryto także wnętrze auta.

Aston Martin One-77

Przy okazji swojej premiery One-77 gromadząc blisko 1/3 głosów został wyróżniony główną nagrodą w kategorii konceptów i prototypów (teoretycznie auto nie weszło jeszcze do produkcji).

Aston Martin One-77

Pojazd zostanie zbudowany w zaledwie 77 egzemplarzach, z których każdy będzie kosztował przyszłego właściciela aż 1,2 miliona funtów. Oficjalnie można składać jeszcze zamówienia, nieoficjalnie jednak wiadomo, iż wszystkie egzemplarze zostały już dawno zarezerwowane.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje