Aktualności
25.04.2009

Morgan Aero SuperSports 100 lat w interesie

Wszyscy zakochani w Aeromaxie brytyjskiego Morgana, z Richardem Hammondem na czele, powinni czym prędzej zacząć szukać funduszy na kolejny nabytek. Z okazji 100 lat istnienia firma przygotowała jego odkrytą wersję, Aero SuperSports.

Model dzieli niemal wszystkie rozwiązania z coupe Aeromax, które w ciągu ostatnich dwóch lat wyprodukowano w limitowanej serii składającej się ze 100 sztuk. SuperSports powstanie w około 200 egzemplarzach, których produkcja ruszy z początkiem przyszłego roku. Każdy z nich będzie kosztował około 127 tysięcy funtów (w tym VAT) - tysięcy PLN. Wszyscy chętni już teraz mogą wpłacać zaliczki w wysokości 25k funtów - tysięcy PLN.

Morgan Aero SuperSports

Aero SuperSports zostanie wyposażony w twardy, aluminiowy, zdejmowany dach oraz 4,8-litrowe V8 pochodzące ze stajni BMW. Silnik będzie rozwijał moc około 370 KM zapewniającą zapierające dech w piersiach osiągi, którymi producent się jeszcze nie chwali. Do wyboru będzie ręczna lub automatyczna skrzynia biegów, w obu przypadkach o sześciu przełożeniach.

Morgan Aero SuperSports

Firma została założona jeszcze w 1909 roku przez H.F.S. Morgan, który prowadził ją do 1959 roku. Od tego czasu aż do śmierci w 2003 roku firmą zarządzał jego syn Peter Morgan, a obecnie prowadzi ją wnuk założyciela, Charles Morgan. Zakład zaczynał od produkcji pojazdów 3-kołowych, a pierwszy 4-kołowy automobil zbudowano w 1935 roku. Rok później auto weszło do produkcji pod nazwą 4/4 i... wytwarzanie jest w niemal nie zmienionej formie do dnia dzisiejszego!

Morgan Aero SuperSports

Morgan Aero SuperSports zostanie pokazany po raz pierwszy już jutro podczas klasycznego Concorso d'Eleganza Villa d'Este.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje