Aktualności
02.09.2021

Cupra UrbanRebel Strategia zaczepna

Hiszpańska Cupra, której repertuar roztacza się od małego auta miejskiego po rasowe maszyny wyścigowe, marzy o przyszłości, w której oba te światy będzie można połączyć w jeden. Taką właśnie wizję przedstawia koncept UrbanRebel. To zapowiedź miejskiego drapieżnika, który mógłby wyjechać na ulice w niedalekiej przyszłości.

Cupra UrbanRebel to jedna z wielu premier tegorocznej wystawy IAA Mobility, pierwszej edycji salonu samochodowego w Monachium, który przeniósł się z Frankfurtu. Koncept marki należącej do Seata został zaprojektowany jako dwudrzwiowy maluch z licznymi cechami właściwym samochodom przeznaczonym do poruszania się po torach wyścigowych, a nie po mieście: aerodynamiczne felgi, poszerzone nadkola z nakładkami, splitter i duże wloty powietrza z przodu, dyfuzor oraz wielkie skrzydło z tyłu. Cały samochód mierzy około 408 centymetrów długości.

Cupra UrbanRebel

UrbanRebel ma bazować na elektrycznej platformie o bliżej nieokreślonych parametrach. Auto służy do promocji marki Cupra oraz jej pomysłów na przyszłość, a także jako elektryzująca zapowiedź modelu, który miałby pojawić się w sprzedaży w 2025 roku. Wersja seryjna, zapewne znacznie odbiegająca od konceptu pod względem stylistycznym, ma być oparta na modułowym podwoziu MEB z grupy Volkswagena. Model miałby dysponować ciągłą mocą 340 koni mechanicznych i maksymalną 435 koni mechanicznych. Rozpędzenie się od zera do stu kilometrów na godzinę miałoby zajmować tylko 3,2 sekundy.

Cupra UrbanRebel

Miejsca, elektryczna Cupra o sportowym zacięciu ma być częścią wielkiej ofensywy Volkswagena. Niemiecki gigant planuje, że w ramach wszystkich marek w swojej grupie w katalońskich zakładach w Martorell będzie produkował ponad pół miliona sztuk modelu UrbanRebel i jego bliźniaków rocznie. Obecnie w ofercie Cupry znajduje się jeden model elektryczny. To pięciodrzwiowy, 4,3-metrowy hatchback Born, który zadebiutował w maju tego roku i który skrywa technologie dzielone z Volkswagenem ID.3. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach napędowych z mocą od 150 do 204 koni mechanicznych i zasięgiem co najmniej 350 kilometrów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje