Aktualności
07.05.2021

Genesis Electrified G80 Ekspansja terytorialna

Genesis to kolejna marka, która rozpocznie wkrótce produkcję samochodów osobowych o napędzie elektrycznym. Pierwszym tego typu pojazdem w ofercie firmy będzie limuzyna serii G80, która w nowym formacie nastawia się na podbój rynków całego świata, zaczynając od wejścia na rynek chiński, a później celowania w Europę.

Model G80 to prawie pięciometrowa limuzyna koreańskiego producenta, który skupia się na najbardziej luksusowych autach koncernu Hyundai Motor. Rok temu zadebiutowała druga generacja G80, która oferowana była z silnikami benzynowymi o wysokoprężnymi o mocy do 380 koni mechanicznych. Zupełnie nowy Electrified G80 to pierwszy Genesis o napędzie elektrycznym w seryjnej produkcji. Z zewnątrz od modeli spalinowych odróżnia go przede wszystkim przedni grill skrywający gniazdo do ładowania baterii, zderzaki, nowe felgi oraz panele słoneczne na dachu. Kabinę wykończono materiałami pochodzenia naturalnego lub z recyklingu.

Genesis Electrified G80

Electrified G80 to maszyna mogąca pochwalić się napędem wszystkich czterech kół z możliwością automatycznego przełączenia na 2WD w celu oszczędzenia energii elektrycznej. Samochód napędzają dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi, które dostarczają razem do 272 kilowatów mocy - 370 koni mechanicznych - oraz 700 niutonometrów momentu obrotowego. Takie parametry mają pozwalać na rozpędzenie się do setki w czasie około pięciu sekund. Zasięg według norm NEDC będzie przekraczał 500 kilometrów. Baterie będzie można ładować m.in. ze stacji o mocy 350 kW, które mają pozwalać na uzupełnienie poziomu energii z 10 do 80% w jakieś 22 minuty.

Genesis Electrified G80

Samochód będzie wyposażony między innymi w układ V2L (Vehicle to Load), który pozwoli na podłączenie do auta urządzeń elektrycznych i wykorzystanie mocy do 3,6 kW, nową generację aktywnego wyciszenia kabiny Active Noise Control-Road, adaptacyjne zawieszenie z systemem Preview Electronic Control Suspension monitorującym za pomocą kamer drogę przed nami oraz najnowsze systemy wspomagania kierowcy i jazdy zautomatyzowanej. Genesis, który jako osobna marka funkcjonuje od sześciu lat, obecny jest aktualnie gównie na rynkach USA oraz Korei Południowej. Ale to się wkrótce zmieni. Electrified G80 zadebiutował na salonie samochodowym w Szanghaju jako początek ofensywy marki na Chiny, a już latem Genesis ma pojawić się oficjalnie na pierwszych rynkach europejskich.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje