Aktualności
05.01.2021

Bentley Bentayga Hybrid Krótkie podróże

Marka Bentley zamyka rok 2020 kolejnym rekordem sprzedaży swoich luksusowych modeli i otwiera rok 2021 kolejną aktualizacją modelu Bentayga, który został gruntownie zmodernizowany latem ubiegłego roku. Do bazowej wersji z widlastą ósemką oraz 635-konnej wersji Speed z silnikiem W12 dołącza teraz odnowiona wersja hybrydowa.

Pierwsza Bentayga w wersji hybrydowej zadebiutowała w pierwszych miesiącach 2018 roku. Ogromny SUV brytyjskiej marki pokazał się wtedy ze spalinowym, podwójnie turbodoładowanym silnikiem V6 w towarzystwie 94-kilowatowego silnika elektrycznego oraz obietnicą elektrycznego zasięgu kilkudziesięciu kilometrów (39 kilometrów według norm WLTP, 51 kilometrów według norm NEDC). Po modernizacji, która kilka miesięcy temu wprowadziła między innymi zupełnie nowy tył nadwozia, hybrydowa Bentayga pozostaje przy sprawdzonych wcześniej rozwiązaniach technologicznych i korzysta na nowościach poprawiających humor kierowcy oraz pasażerom.

Bentley Bentayga Hybrid

Widlasta szóstka o pojemności trzech litrów legitymuje się mocą 449 koni mechanicznych oraz maksymalnym momentem obrotowym 700 niutonometrów. Między silnikiem spalinowym, a skrzynią biegów znajduje się silnik elektryczny o mocy 126 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym 350 niutonometrów, który czerpie energię z litowo-jonowych baterii o pojemności 17,2 kilowatogodzin. Elektryczny motor pozwala na poruszanie się bez udziału silnika spalinowego przy prędkościach do 135 kilometrów na godzinę, a gdy V6 dojdzie już do głosu pełni rolę wspomagającą, na przykład poprawiając przyspieszenia. Zasięg w trybie elektrycznym dochodzi do 50 kilometrów (według norm pomiarowych NEDC). Zasięg w trybie mieszanym: do 863 kilometrów.

Bentley Bentayga Hybrid

Zmodernizowana Bentayga to również nowe systemy multimedialne z 10,9-calowym wyświetlaczem, tryby jazdy wspomagane przez nawigację satelitarną, rozbudowane funkcje wykorzystujące połączenie z internetem oraz kilka ton luksusu. To obecnie najpopularniejszy model Bentley'a. Latem ubiegłego roku świętowano wypuszczenie egzemplarza numer 20000, a w całym roku 2020 zanotowano kolejny rekord sprzedaży, mimo kilku tygodni zamknięcia fabryki z powodu epidemii koronawirusa i kolejnych kilku tygodni działalności na zwolnionych obrotach. W roku 2020 na całym świecie dostarczono w sumie 11206 samochodów marki, co oznacza najlepszy wynik w jej ponad 100-letniej historii i 2-procentowy wzrost w porównaniu do wcześniejszego roku. Najwięcej samochodów rozeszło się w Ameryce Północnej, ale coraz większe znaczenie mają Chiny, gdzie zanotowano aż 48-procentowy wzrost sprzedaży.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje