Aktualności
23.12.2020

Alpha Ace Coupe As elektryczności

Na rynku zupełnie nowych marek, które biorą się za produkcję samochodów elektrycznych pojawiło się amerykańskie Alpha Motor Corporation. Firma z siedzibą w Kalifornii planuje wypuścić całą rodzinę bazujących na wspólnej platformie aut o różnym zastosowaniu, od użytkowych po sportowe. W tej ostatniej kategorii znajduje się prototypowe coupe Ace.

Alpha Motor Corporation pojawiło się na motoryzacyjnej mapie świata oficjalnie w listopadzie tego roku. Firma z siedzibą w Irvine w Kalifornii działa już od kilku lat i na przyszły rok planuje odsłonę swoich pełnych planów na najbliższą przyszłość. Na razie pokazano tylko przedsmak tego, nad czym Alpha pracuje: koncept małego, użytkowego auta o nazwie Icon, klasyfikowanego przez twórców jako Electric Utility Vehicle oraz koncept małego coupe o nazwie Ace. Wszystkie pojazdy marki mają bazować na tej samej, modułowej platformie i sprawdzać się przede wszystkim w środowisku miejskim.

Alpha Ace Coupe

Coupe Ace mierzy około 418 centymetrów długości, zabiera na pokład dwie dorosłe osoby plus zwierzaki lub dzieci, dla których przewidziano drugi rząd małych siedzeń oraz bagaż, który można zmieścić pod przednią i tylną klapą (cała przestrzeń bagażowa ma mierzyć prawie 400 litrów). Auto miałoby ważyć około 1630 kilogramów. Dokładna specyfikacja elektrycznego układu napędowego pozostaje na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, że Alpha w przypadku modelu Ace celuje w zasięg przeszło 400 kilometrów i sprint od zera do stu kilometrów na godzinę w jakieś sześć sekund. Kabina auta idzie w kierunku, który wyznaczyły samochody marki Tesla: oszczędna kierownica z kilkoma przyciskami, wielki ekran na środku deski rozdzielczej i.. to w sumie wszystko.

Alpha Ace Coupe

Ace Coupe na razie pozostaje konceptem, ale producent ma wobec niego większe plany: już teraz można zgłaszać chęć rezerwacji swojego egzemplarza z nadzieją, że model rzeczywiście wejdzie do produkcji. W przyszłości wariantów Ace ma być jeszcze więcej. Alpha Motor Corporation zapowiada między innymi sedana oraz małego crossovera, które mamy zobaczyć w nadchodzących miesiącach, a w planach sa również pick-up'y różnych rozmiarów i miniciężarówka. Pierwsze samochody młodej marki miałyby zostać oddane w ręce pierwszych klientów w 2023 roku. Jeśli nie interesuje nas zakup, ale interesuje nas sama firma - obecnie trwają także poszukiwania inwestorów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje