Aktualności
16.10.2020

Hyundai Elantra N TCR Trzecia część

Sportowe ambicje Hyundai'a zataczają coraz szersze kręgi, zarówno jeśli chodzi o publiczne drogi jak i tory wyścigowe. Tylko w ostatnim czasie dostaliśmy odświeżony model i30 N, elektryczny koncept torowego RM20e oraz zapowiedź 200-konnego malucha i20 N. Teraz marka powiększa swoją reprezentację ścigaczy turystycznej klasy TCR.

W aktualnym repertuarze oddziału Hyundai Motorsport na zespoły zainteresowane rywalizacją w regionalnych i światowych mistrzostwach świata w kategorii TCR czekają modele i30 N TCR oraz Veloster N TCR. Oba napędzane są czterocylindrowymi, turbodoładowanymi silnikami o pojemności dwóch litrów, które rozwijają około 350 koni mechanicznych. Sukcesów nie brakuje: już w pierwszym sezonie serii World Touring Car Cup, znanej pod skrótem WTCR, w 2018 roku Hyundai wywalczył mistrzowskie tytuły wśród kierowców i zespołów. Teraz okazji do zwycięstw może być jeszcze więcej: do oferty wchodzi nowy ścigacz, Elantra N TCR, dla którego bazą była pięciodrzwiowa limuzyna.

Hyundai Elantra N TCR

Hyundai chwali się, że prace nad nowym samochodem rozpoczęto od czystej kartki papieru i wykorzystano przy nich wszystkie najlepsze doświadczenia zdobyte w ciągu minionych ponad dwóch lat przy okazji dwóch starszych modeli. Model Elantra N TCR pokonał już ponad pięć tysięcy testowych kilometrów na europejskich torach wyścigowych i zadebiutował niedawno w Chinach na wystawie Beijing Motor Show. Auto przeznaczone jest przede wszystkim na rynki, na których może promować osobową Elantrę. Testy będą kontynuowane w nadchodzących tygodniach, a pierwsze egzemplarze mają być oddane w ręce klientów jeszcze przed końcem 2020 roku.

Hyundai Elantra N TCR

Zgodnie z przepisami TCR nowy samochód będzie dzielił rozwiązania z pozostałymi: turbodoładowany silnik o pojemności dwóch litrów, sekwencyjna skrzynia o sześciu biegach od XTrac z łopatkami przy kierownicy, napęd przenoszony wyłącznie na przednią oś i minimalna masa 1265 kilogramów wliczając kierowcę. Na torach wyścigowych całego świata kierowcy Hyundai'a będą rywalizować z zawodnikami w modelach takich marek, jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Cupra, Fiat, Honda, Kia, Lada, Lynk & Co (zeszłoroczni, zespołowi mistrzowie świata w pucharze World Touring Car Cup), Mazda, MG, Mini, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Subaru oraz Volkswagen.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje