Aktualności
07.10.2020

BMW 4-Series Cabrio Utrzymanie formy

BMW idzie za ciosem i odsłania przed światem kolejny model, który idzie w kierunku stylistycznym wyznaczonym w ubiegłym roku przez koncept coupe serii 4. Jest nim zupełnie nowy kabriolet serii 4 z miejscem dla czterech osób i miękkim, składanym dachem, który w przyszłym roku doczeka się również sportowej wersji o oznaczeniu M4.

Nowy kabriolet dziedziczy po innych członkach rodziny, od zwykłych coupe serii 4, poprzez sportowe M4 po sportową limuzynę M3, przerośnięty grill i najnowsze zdobycze BMW, jak oświetlenie w technologii LED (laserowe światła w opcji), układy napędowe z systemami mild hybrid oraz rozbudowane systemy multimedialne i układy wspomagania kierowcy. Nowy, miękki dach jest aż o czterdzieści procent lżejszy od dachu w kabriolecie poprzedniej generacji, a jego automatyczne złożenie lub rozłożenie zajmuje około osiemnastu sekund i może odbywać się w ruchu przy prędkościach do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Kabriolet w porównaniu do coupe przytył o jakieś 150-170 kilogramów, zależnie od wersji napędowej.

BMW 4-Series Cabrio

Początkowa oferta silnikowa obejmie modele: 420i z benzynowym R4 o pojemności dwóch litrów i mocy 184 KM, 430i z benzynowym R4 o pojemności dwóch litrów i mocy 258 KM, M440i z benzynowym R6 o pojemności trzech litrów i mocy 374 KM oraz napędem obu osi xDrive, a także 420d z wysokoprężnym R4 o pojemności dwóch litrów i mocy 190 KM. W kolejce czeka już między innymi M440d. Modele M440i oraz 420d wyposażone będą w układ mild-hybrid: pracujący pod napięciem 48V rozrusznik-generator o mocy 11 KM współpracujący z układem odzyskiwania energii z hamowania, który wpływa pozytywnie na zmniejszenie zużycia paliwa oraz dynamikę pracy jednostki napędowej. Standardem jest 8-stopniowy automat Steptronic, opcją Steptronic Sport m.in. z nową funkcją Sprint, nastawioną na maksymalne przyspieszenie w dowolnym zakresie prędkości.

BMW 4-Series Cabrio

Klienci zdecydowani na nową "Czwórkę" z otwartym nadwoziem będą mogli liczyć między innymi na adaptacyjne zawieszenie (w opcji zawieszenie M), adaptacyjne wspomaganie kierownicy, koła z felgami o średnicy od 17 do 20 cali, opcjonalny układ hamulcowy M Sport, opcjonalny mechanizm różnicowy M Sport czy body kit z elementami z włókien węglowych z katalogu M Performance Parts. Model w wydaniu M440i, w którym przekładnia Steptronic Sport jest standardem, będzie rozpędzał się do setki w czasie 4,9 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Kabriolet serii 4 wejdzie oficjalnie na rynek w marcu przyszłego roku, a niedługo później do oferty dołączy sportowe M4 Cabrio, które wzorem M4 Coupe powinno zostać uzbrojone w silnik o mocy 480 koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje