Aktualności
15.08.2020

Audi S3 Czerwone i żółte

Audi zaprezentowało zupełnie nowe S3, którego pierwsza generacja pojawiła się na rynku ponad dwadzieścia lat temu. Sportowy kompakt klasy premium w już czwartej generacji wjeżdża do salonów sprzedaży od razu w dwóch wersjach nadwoziowych: jako trzybryłowa limuzyna oraz hatchback przedstawiający się pod nazwą Sportback.

Zupełnie nowe S3 debiutują kilka miesięcy po premierze zwykłych modelu Audi z rodziny A3. Usportowione kompakty poznamy przede wszystkim po zadziornych kształtach zderzaków, czterech końcówkach wydechu, dyfuzorze, osłonie chłodnicy tupu Singleframe czy felgach o średnicy co najmniej 18 cali. Za dodatkową opłatą auta będą mogły zostać wyposażone w adaptacyjne reflektory typu Matrix LED. W kabinie przywitają nas detale z aluminium i włókien węglowych, ekran o przekątnej 10,1 cala na konsoli środkowej oraz cyfrowa deska rozdzielcza z wyświetlaczem o przekątnej 10,25 cala lub 12,3 cala w przypadku opcji Audi Virtual Cockpit oraz Audi Virtual Cockpit Plus, wyróżniającej się rozbudowanymi opcjami wyglądu.

Audi S3

Modele serii S3 pozostają przy 4-cylindrowej, turbodoładowanej jednostce napędowej o pojemności dwóch litrów. Benzynowy motor typu TFSI dostarcza 310 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów czyli... dokładnie tyle samo, co poprzednio. Taka moc sprowadza się do układu przeniesienia napędu na obie osie oraz automatycznej skrzyni biegów S-Tronic o siedmiu przełożeniach. Podstawowe osiągi, bez względu na wersję nadwoziową, są takie same: przyspieszenie od zera do stu kilometrów na godzinę w czasie jedynie 4,8 sekundy i maksymalna prędkość 250 kilometrów na godzinę.

Audi S3

Standardem w S3 jest między innymi sportowe, obniżone o 15 milimetrów zawieszenie (opcjonalnie z adaptacyjną kontrolą tłumienia), progresywne wspomaganie układu kierowniczego, powiększone, wentylowane tarcze hamulcowe oraz stale rozbudowywane, elektroniczne systemy wspomagania kierowcy. Na rozpoczęciu sprzedaży dostępne będą specjalnie wykończone i bogato wyposażone wersje "Edition One": limuzyna w czerwonym kolorze Tango Red oraz Sportback w żółtym odcieniu Python Yellow z 19-calowymi felgami i sportowymi fotelami. Na terenie Niemiec ceny nowego S3 będą zaczynać się od 46,3 tysięcy euro (aktualnie to równowartość prawie 205 tysięcy złotych). Pierwsze sztuki zostaną oddane w ręce właścicieli w październiku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje