Aktualności
30.06.2020

Bentley Bentayga Poziom wyżej

Bentayga, luksusowy SUV ze stajni Bentley'a, wchodzi w nowy etap swojej kariery, która od momentu rozpoczęcia podąża ścieżką niekończących się sukcesów. Brytyjska maszyna przeszła liczne modernizacje, które stylistycznie i technologicznie mają zbliżyć ją do pozostałych, nowszych modeli marki, a także utrzymać jej sprzedaż na rekordowym poziomie.

Model Bentayga w znanej do tej pory formie zadebiutował jesienią 2015 roku z silnikiem W12, do którego w kolejnych latach dołączyły benzynowe i wysokoprężne V8 oraz wersja hybrydowa. Do końca maja tego roku na całym świecie sprzedano ponad dwadzieścia tysięcy egzemplarzy! W ramach tegorocznej modernizacji Bentayga może pochwalić się m.in. pasami przednim i tylnym upodobnionymi do modeli Contitental oraz Flying Spur, przeprojektowaną kabiną, w której dzięki nowym fotelom jest jeszcze więcej miejsca dla pasażerów, detalami ze szczotkowanego aluminium oraz nową konsolą środkową z 10,9-calowym ekranem i nowym oprogramowaniem.

Bentley Bentayga

Model w specyfikacji na kolejne lata to również zwiększony o 20 milimetrów rozstaw kół na tylnej osi, udoskonalone zawieszenie z systemem kontroli przechyłów, rozszerzone możliwości łączenia się z Internetem oraz urządzeniami przenośnymi, nowe felgi o średnicy 22 cali oraz opcjonalne nagłośnienie firmy Naim o mocy 1780 W z dwudziestoma głośnikami. Na rynek w pierwszej kolejności trafi Bentayga z benzynowym silnikiem V8. Podwójnie turbodoładowana jednostka o pojemności czterech litrów dostarczać będzie 550 koni mechanicznych oraz 770 niutonometrów, które będą lądować na obu osiach za pośrednictwem automatycznej skrzyni o ośmiu biegach.

Bentley Bentayga

W bazowej wersji Bentayga będzie rozpędzać się do setki w czasie jedynie 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna: aż 290 kilometrów na godzinę. W kolejnych miesiącach modernizacje przejdą pozostałe wersje: hybryda typu plug-in, która ma być jeszcze wydajniejsza, niż poprzednio oraz nastawiona na bicie rekordów prędkości Bentayga Speed z silnikiem W12 o pojemności sześciu litrów. Na każdego klienta będą oczywiście czekały niezliczone opcje (m.in. fotele dla pięciu osób, dodatkowe wyposażenie pod kątem jazdy terenowej), a także specjalne wykończenia przygotowane przez oddział Mulliner.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje