Aktualności
24.06.2020

Jaguar I-Pace Zwiększone tempo

Po ponad dwóch latach od debiutu wersji seryjnej i zdobyciu ponad 80 nagród na całym globie, wliczając tytuł światowego samochodu roku 2019, Jaguar wprowadza na rynek zmodernizowany model I-Pace. Elektryczny SUV ma teraz pozwalać na jeszcze szybsze ładowanie baterii i korzystanie z jeszcze bardziej rozbudowanych systemów łączności i wspomagania.

W zmodernizowanym I-Pace umieszczono między innymi nowy system informacyjno-multimedialny Pivi Pro z kilkoma cyfrowymi ekranami, który pozwoli połączyć się z naszymi urządzeniami przenośnymi, zapewniono stałą łączność z internetem w paśmie 4G (zależnie od rynku sprzedaży), wśród opcji znalazło się cyfrowe lusterko ClearSight, układ klimatyzacji wzbogacono o dodatkowe filtry powietrza i jeszcze więcej pokładowych systemów objęto programem zdalnej aktualizacji za pomocą Internetu. Opcje rozszerzono m.in. o felgi o średnicy 18 lub 19 cali, nagłośnienie marki Meridian z 16 głośnikami, system bezprzewodowego ładowania urządzeń przenośnych czy nowe pakiety stylistyczne.

Jaguar I-Pace

Samochód w dalszym ciągu napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi, po jednym na każdej osi, które czerpią energię z baterii o pojemności 90 kWh. Układ napędowy dostarcza niezmiennie okrągłe 400 koni mechanicznych oraz 696 niutonometrów. Nowością jest pokładowa ładowarka o mocy 11 kW, która pozwala na naładowanie baterii do pełna z domowego wallboxa w czasie 8,6 godziny. W przypadku wallboxa o mocy 7 kW analogiczny proces ma zajmować 12,75 godziny. W trasie stacje o mocy 50 kW mają pozwolić na uzupełnienie zapasu energii elektrycznej na kolejne 63 kilometrów drogi w ciągu 15 minut ładowania, a stacje 100 kW na kolejne 126 kilometrów (według norm pomiarowych WLTP).

Jaguar I-Pace

Zasięg I-Pace ma dochodzić w dalszym ciągu do 470 kilometrów (według norm pomiarowych WLTP). Pojazd pozwoli na rozpędzanie się do setki w czasie 4,8 sekund, a jego prędkość maksymalna będzie ograniczona do 200 kilometrów na godzinę. Na terenie Wielkiej Brytanii elektryczny Jaguar w podstawowej wersji został wyceniony na 65 tysięcy funtów z kawałkiem (dzisiejsza równowartość około 320 tysięcy złotych). Gwarancja na baterie obejmuje osiem lat lub sto tysięcy mil. W ubiegłym roku na całym świecie sprzedano prawie 17,5 tysięcy egzemplarzy I-Pace.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje