Aktualności
16.06.2020

Ford Mustang Mach 1 Globalne przyspieszenie

Po siedemnastu latach przerwy do żywych wraca Mustang przedstawiający się jako Mach 1. Pierwszy model o takiej właśnie nazwie ukazał się w 1969 roku i nawiązywał do oficjalnego przekroczenia przez człowieka prędkości dźwięku, jednego macha, 22 lata wcześniej. Wkrótce sportowy Ford sam stał się narzędziem w biciu rekordów prędkości na krótkim i długim dystansie.

Najnowszy Mach 1 nie celuje w rekordy prędkości, ale skupia się na wyciągnięciu ze współczesnego Mustanga wszystkiego, co najlepsze. W związku z takimi zamiarami coupe wyposażono między innymi w ręczną skrzynię Tremec o sześciu przełożeniach z komórki Ford Performance rodem z Shelby GT350, przeprojektowany z myślą o poprawie chłodzenia i aerodynamiki przedni pas, zmodyfikowane zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami MagneRide, 19-calowe felgi z ogumieniem Michelin Pilot Sport 4, dodatkowe elementy układów chłodzenia oraz zmodyfikowaną jednostkę napędową. W środku: specjalne wykończenia deski rozdzielczej, foteli i wiele innych detali.

Ford Mustang Mach 1

Dla tych, którzy nie będą chcieli się wysilać czeka opcjonalny automat o dziesięciu biegach. Wtedy jednak pozbawimy się możliwości uzbrojenia Mach 1 w opcjonalny zestaw Handling Package. W jego skład wejdzie przede wszystkim dodatkowe ospoilerowanie, kilkukrotnie zwiększające docisk aerodynamiczny w porównaniu do zwykłego Mustanga GT oraz większe felgi z szerszym ogumieniem. Sercem maszyny będzie wolnossące V8 o pojemności pięciu litrów z nowymi elementami prosto z wersji Shelby GT350 (kolektor dolotowy, filtr oleju, chłodnica oleju, przeprogramowana elektronika i inne).

Ford Mustang Mach 1

Mustang Mach 1 w amerykańskiej specyfikacji będzie mógł pochwalić się maksymalną mocą 487 koni mechanicznych przy siedmiu tysiącach obrotów na minutę oraz maksymalnym momentem obrotowym 569 niutonometrów przy 4,8 tysiącach obrotów na minutę. Model ma być dostępny w ograniczonej liczbie egzemplarzy, prawdopodobnie do tylko jednego rocznika modelowego. W salonach sprzedaży Forda na terenie USA oraz Kanady samochód pojawi się dopiero na wiosnę przyszłego roku. Czy będzie dostępny również na innych rynkach? Producent deklaruje, że Mach 1 ma zamiar pojawienia się również w innych zakątkach kuli ziemskiej, ale na razie konkretów nie podaje.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje