Aktualności
30.03.2020

Alpine A110 Legende GT Gra świateł

Francuskie Societe des Automobiles Alpine, należące do koncernu Renault, nie przestaje majstrować przy swoim jedynym modelu. Małe coupe A110, bo o nim mowa, dostępne będzie w tym roku w kilku nowych specyfikacjach. Najważniejszą z nich będzie limitowane Legende GT, określane przez producenta jako najbardziej wyrafinowana edycja A110.

Najnowsza edycja francuskiego coupe została przygotowana na bazie regularnego modelu A110 Legende. Auto w wydaniu Legende GT będzie dostępne w jednym z trzech kolorów (Mercury Silver, Deep Black lub Abyss Blue), z 18-calowymi obręczami Serac, jasnozłotymi oznaczeniami Alpine, białymi kloszami tylnych lamp, fotelami Sabelt, skórzaną tapicerką w bursztynowym kolorze, detalami kabiny wykonanymi z włókien węglowych oraz uszytym na miarę, trzyczęściowym zestawem bagażowym. Standardem będzie m.in. aktywny układ wydechowy, hamulce Brembo z tarczami o średnicy 320 milimetrów, kamera cofania oraz nagłośnienie firmy Focal.

Alpine A110 Legende GT

Układ napędowy zbudowanego na aluminiowej konstrukcji, dwuosobowego A110 Legende GT pozostał względem zwykłych A110 właściwie nietknięty. W jego skład wchodzi turbodoładowana, umieszczona centralnie jednostka benzynowa z czterema cylindrami o łącznej pojemności 1,8 litra oraz dwusprzęgłowa skrzynia o siedmiu biegach, która przenosi całą moc na tylną oś. Silnik dostarcza 252 konie mechaniczne oraz 320 niutonometrów, dzięki którym ważący tylko 1123 kilogramy samochód rozpędza się do setki w czasie 4,5 sekundy. Jego prędkość maksymalna sięga 250 kilometrów na godzinę.

Alpine A110 Legende GT

Alpine ograniczy produkcję A110 Legende GT do 400 egzemplarzy, których ceny mają startować od 306 tysięcy złotych. Obok Legende GT w ofercie marki pojawią się specjalnie wykończone specyfikacje Color Edition oraz Atelier Alpine. Ta pierwsza ma powracać do oferty każdego roku w nieco innym wydaniu. W sezonie 2020 będzie wyróżniać się kolorem Sunflower Yellow oraz układem napędowym identycznym z 292-konnym A110S. Atelier Alpine to program indywidualizacji A110, obejmujący między innymi nowe wykończenia felg, cztery kolory zacisków hamulcowych oraz wybór jednego z 29 nowych kolorów nadwozia, z których każdy jest limitowany do 110 samochodów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje