Aktualności
28.02.2020

Honda Civic Type R Parametry jazdy

Civic Type R, który od kilku lat promowany jest biciem rekordów okrążeń torów wyścigowych na całym świecie, ma już młodość dawno za sobą, a rywale nie śpią i niejednokrotnie mają przewagę nowości. Na takie niezbyt dogodne położenie Honda ma kilka rozwiązań: poprawki modelu bazowego oraz dwie nowe specyfikacje, które mają zwiększyć jego atrakcyjność.

Sportowy, japoński hatchback w roku modelowym 2020 pojawi się między innymi z nowymi zderzakami, reflektorami, większym wlotem powietrza, przeprojektowaną chłodnicą, zmodyfikowanym zawieszeniem z adaptacyjnymi amortyzatorami, zmodyfikowanym układem hamulcowym (przedni odchudzony o 2,5 kilograma), nową kierownicą, dodatkowymi przyciskami w środku oraz nową gałką dźwigni zmiany biegów. W aucie pojawi się też system aktywnej kontroli dźwięku oraz, po raz pierwszy, rejestrator danych LogR, pozwalający na przykład śledzić nasze postępy na torze.

Honda Civic Type R Sport Line

Obok zwykłej Civic Type R dostępne będą dwie nowe specyfikacje: stonowana Sport Line oraz podrasowana Limited Edition. Sport Line poznamy przede wszystkim po wymianie wielkiego, tylnego skrzydła na coś znacznie mniejszego. Do auta trafią też 19-calowe felgi oraz dodatkowe wygłuszenia. Model Limited Edition to inna bajka: 20-calowe felgi BBS, ogumienie Michelin Cup 2, nowe amortyzatory, zmodyfikowany układ kierowniczy, czerwone fotele, karoseria w kolorze Sunlight Yellow z czarnym dachem oraz kuracja pozwalająca zrzucić 47 kilogramów (głównie: brak klimatyzacji, systemu multimedialnego i części wygłuszeń).

Honda Civic Type R Limited Edition

Niezależnie od wersji Civic Type R polega na czterocylindrowym silniku o pojemności dwóch litrów z turbodoładowaniem, z którego przy 6,5 tysiącach obrotów na minutę płynie na przednią oś 320 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy dochodzi do okrągłych 400 niutonometrów w zakresie od 2,5 do 4,5 tysięcy obrotów na minutę. W wersji Limited Edition samochód będzie potrzebował 5,7 sekundy na rozpędzenie się do prędkości stu kilometrów na godzinę. Honda ograniczy dostępność takiego wydania do jedynie stu egzemplarzy na Europę. Ich sprzedaż rozpocznie się latem, kiedy to poznamy dokładną specyfikację i cenę.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje