Aktualności
26.02.2020

DS 9 Siła elegancji

DS Automobiles, czyli marka wydzielona specjalnie z myślą o najbardziej stylowych i luksusowych autach od Citroena, dodało kolejną cyfrę do swojego repertuaru. To dziewiątka, pod którą kryje się zupełnie nowa limuzyna, nawiązująca w wielu miejscach do oryginalnego Citroena DS z 1955 roku, przeznaczona na rynki całego świata.

Pierwsza próba ataku działającej dopiero do 2015 roku, francuskiej marki na duże, luksusowe limuzyny oznacza, że DS 9 będzie rywalizować bezpośrednio z takimi modelami, jak seria 5 od BMW, klasa E o Mercedes-Benza czy rodzina A6 od Audi. Trzybryłowy pojazd ma około 4,93 metra długości i bazuje na najnowszej ewolucji platformy EMP2 (Efficient Modular Platform 2) z rozstawem osi zwiększonym do 2,9 metra. Kabinę wypełnia skóra Nappa, Alcantara, przyciski w kształcie kryształów, a wszystkie fotele oferują funkcje podgrzewania, chłodzenia oraz masażu.

DS 9

Na starcie DS 9 będzie występował wyłącznie jako hybryda E-Tense typu plug-in z układem napędowym o maksymalnej mocy 225 koni mechanicznych i elektrycznym zasięgiem do 50 kilometrów dzięki bateriom, których pojemność sięga 11,9 kWh. Sam silnik elektryczny, połączony z 8-stopniowym automatem, będzie generował do 110 KM oraz 320 Nm, które pozwolą na rozwinięcie maksymalnie 135 km/h. Niedługo później do oferty mają dołączyć: hybryda o mocy 250 KM i napędzie na jedną oś, hybryda o mocy 360 KM i napędzie wszystkich czterech kół oraz wersja benzynowa z silnikiem o mocy 225 koni mechanicznych.

DS 9

Na wyposażeniu "Dziewiątki" znajdzie się między innymi adaptacyjne zawieszenie ze skanowaniem drogi przed samochodem, w hybrydach tryb jazdy Sport, regulujący pracę pedału gazu, skrzyni biegów, układu kierowniczego oraz zawieszenia, system odzyskiwania energii kinetycznej z hamowania w wersjach E-Tense, kamera na podczerwień, system monitorowania zmęczenia kierowcy, aktywne oświetlenie w technologii LED oraz niezliczeni, elektroniczni asystencji wspomagający kierowcę w najczęstszych manewrach. Każdy egzemplarz będzie można wykończyć wedle własnego upodobania korzystając z programu indywidualizacji DS Inspirations. DS 9 będzie produkowany w Chinach i sprzedawany w co najmniej 38 krajach całego świata, w których marka jest aktualnie obecna.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje