Aktualności
25.02.2020

Polestar Precept Zmiana postrzegania

Po ponad dwóch i pół latach od deklaracji założenia, w ciągu których przygotowano dwa pierwsze modele, marka Polestar obiera własny kierunek na przyszłość. Firma, którą wydzielono z szeregów szwedzkiego Volvo jako przodownika elektromobilności, prezentuje swoje najważniejsze założenia z pomocą konceptu o nazwie Percept.

Do tej pory Polestar dało poznać się jako producent hybrydowego coupe o oznaczeniu 1 oraz elektrycznego crossovera o oznaczeniu 2, które nosiły wiele cech właściwym modelom Volvo i przez przypadkowych obserwatorów mogły być za takie brane. Czterodrzwiowy koncept Precept zrywa z tym wizerunkiem i ucieleśnia nie tylko własną wizję stylistyczną, ale również technologiczną. Ta ostatnia sprowadza się głównie do materiałów nowego typu, interaktywnej konsoli środkowej oraz zastępów elektronicznych pomocników. Pojazd będzie można zobaczyć już w przyszłym tygodniu na salonie samochodowym w Genewie.

Polestar Precept

Całą kabinę auta wypełniają obicia i elementy z materiałów otrzymanych z naturalnych składników lub odpadów po recyklingu, co pozwoliło zmniejszyć ich masę nawet o połowę i nawet o 80% zredukować ilość przyszłych odpadków z tworzyw sztucznych. Część obić powstała na drodze spajania 3D pozostałości z butelek PET, zagłówki wykonano z wykorzystaniem winylowego korka, dywaniki powstały z resztek po sieci rybackich, a na półce z tyłu ustawiono szwedzki kryształ, w którym wyświetlane jest logo Polestar. Skóra? Drewno? Chrom? Luksus w przyszłości ma być definiowany zupełnie inaczej.

Polestar Precept

Na środku deski rozdzielczej umieszczono 15-calowy, dotykowy wyświetlacz z systemem Android od Google, który uzbrojono w czujniki zbliżeniowe, aktywujące interakcję zanim rzeczywiście dojdzie do dotyku. Inne nowości to układ śledzący wzrok kierowcy oraz niezliczone systemy skanujące otoczenie w koło samochodu, które wykorzystują czujniki umieszczone z przodu oraz na dachu samochodu. Precept z 3,1-metrowym rozstawem osi, między którymi umieszczono baterie napędzany jest wyłącznie elektrycznie, ale jego twórcy nie zdradzają jeszcze żadnych szczegółów technicznych.

Aktualizacja 28.02.2020 / Na trzy dni przed pierwszymi dniami prasowymi odwołano tegoroczny salon samochodowy w Genewie, który miał być otwarty dla zwiedzających w dniach od 5 do 15 marca. Wystawa nie odbędzie się z powodu epidemii koronowirusa SARS-CoV-2, który zaczął się rozprzestrzeniać kilka miesięcy temu z Chin na całą kulę ziemską. W tym tygodniu zanotowano pierwsze przypadki zachorowań na terenie Szwajcarii, w związku z czym wydano rządowe rozporządzenie o czasowym zakazie organizacji imprez masowych, ściągających ponad tysiąc uczestników.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje