Aktualności
10.02.2020

Skoda Vision iN Podróż do Indii

Zakłady Skodu opuścił kolejny koncept, który podkreśla kierunki obrane przez czeską markę i ucieleśnia jej ambicje. Tym razem jednak nie chodzi o maszynę, która miałaby pojawić się w salonie sprzedaży Skody za rogiem. Koncept Vision iN to SUV, który szykuje się do ataku na rynki azjatyckie ze szczególnym wskazaniem na Indie.

Wizja SUV'a o nazwie Vision iN została pokazana na wystawie Auto Expo w New Delhi, na której Skoda wcieliła się w rolę głównej siły Volkswagena mającej podbić nowe rynki i zwiększyć na nich udziały całego koncernu. Samochód oparto na platformie MQB-A0-IN, którą przygotowano specjalnie na rynek Indii i okoliczne. Pojazd mierzy blisko 4,26 metra długości przy rozstawie osi blisko 2,67 metra, co oznacza rozmiary porównywalne z seryjnie produkowanym modelem Kamiq, najmniejszych autem Skody zaliczanym do crossoverów.

Skoda Vision iN

Pod maską Vision iN nie znajdziemy niczego skomplikowanego. Pracuje tam półtoralitrowa, benzynowa jednostka z rodziny TSI, z której płynie 150 koni mechanicznych oraz 250 niutonometrów. Podobny motor można znaleźć obecnie w modelach Kamiq, Karoq oraz Kodiaq. Napęd przenoszony jest na przednią oś z 19-calowymi kołami z ogumieniem szerokim na 235 milimetrów na pomocą dwusprzęgłowej skrzyni biegów o siedmiu przełożeniach. Samochód ma rozpędzać się do setki w czasie 8,7 sekund i rozwijać prędkość maksymalną 195 kilometrów na godzinę.

Skoda Vision iN

Czteroosobową kabinę konceptu wyścielono materiałami otrzymanymi na drodze recyklingu lub wyprodukowanymi z naturalnych składników, jak na przykład skórzane obicia powstałe z wykorzystaniem liści jabłoni. Na środku deski rozdzielczej umieszczono ekran o przekątnej 12,3-cala oraz... szklaną statuetkę, nawiązującą do indyjskich tradycji. Oprogramowanie dla systemu multimedialnego opracowano w lokalnym oddziale Skoda Auto DigiLab India. Wersja seryjna modelu Vision iN miałaby być gotowa już na początku przyszłego roku. Wcześniej w sprzedaży w Indiach pojawi się model Karoq oraz zmodernizowana limuzyna Superb. W ciągu najbliższych pięciu lat Indie mają stać się jednym z pięciu najważniejszych rynków zbytu aut marki Skoda.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje