Aktualności
28.01.2020

Bentley Continental GT Lodowe grand prix

W ubiegłym roku Continental GT został postawiony w nietypowej dla siebie roli i znalazł się na starcie do górskiego wyścigu Pikes Peak. Wybryk ten najwyraźniej przypadł wszystkim do gustu, ponieważ Bentley szykuje się do podjęcia kolejnego wyzwania z tym samym modelem. Tym razem na celownik wzięto austriacki, lodowy wyścig GP Ice Race.

Historia wyścigu po lodzie i śniegu sięga 1953 roku, kiedy to na zimowy tor po raz pierwszy zostały wpuszczone samochody. Oryginalna trasa powstała jeszcze w 1928 roku z okazji olimpiady, a jakieś dziesięć lat później zaczęły ścigać się tu zmotoryzowane zaprzęgi. Całą imprezę reaktywowano pod tytułem GP Ice Race w ubiegłym roku w rejonie Zell am See-Kaprun. W różnych gonitwach i klasach rywalizują tu wszyscy: zaprzęgi wszelkiego rodzaju, samochody zabytkowe i youngtimery wyprodukowane przed 1998 rokiem, rajdówki i torowe turystyki z napędem jednej lub obu osi oraz pojazdy szeroko rozumianego typu buggy.

Bentley Continental GT Ice Race

W tegorocznym GP Ice Race, które odbędzie się już w najbliższy weekend, wystartuje specjalnie przygotowany Bentley Continental GT w kolorach nawiązujących do maszyny, która wspięła się na Pikes Peak. Coupe od samego początku miało zostać jak najbliższe auta produkowanego seryjnie. Jego modyfikacje objęły przede wszystkim tylną klatkę bezpieczeństwa, system gaśniczy, wyścigowe fotele z uprzężami, zwiększony o 15 milimetrów prześwit, felgi z ogumieniem Pirelli Scorpion, poszerzane nadkola, osłony podwozia, dodatkowe oświetlenie Lazer, bagażnik dachowy oraz układ wydechowy od Akrapovica. Pod maską: podwójnie turbodoładowane W12 o pojemności sześciu litrów, mocy 635 KM i momencie obrotowym 900 niutonometrów.

Bentley Continental GT Ice Race

Nietypowego Continentala GT, który w teorii może rozpędzić się do setki w niecałe cztery sekundy i przekroczyć 330 kilometrów na godzinę, po śnieżnej trasie o długości ponad 600 metrów poprowadzi Catie Munnings, 22-letnia córka angielskiego kierowcy rajdowego, która od kilku lat startuje w rajdowych mistrzostwach Europy (na koncie m.in. puchar FIA European Rally Championship Ladies Trophy w sezonie 2016). GP Ice Race będzie dzieliło się na dwie próby: wyścig na czas oraz skikjöring czyli jazdę narciarzy ciągniętych przez samochody, nawiązującą do olimpiady z 1028 roku. Za Bentley'em ciągnięty będzie Sven Rauber, który w swojej karierze między innymi reprezentował Szwajcarię w skokach narciarskich.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje