Aktualności
14.01.2020

Toyota GR Supra 2.0 Mniejsze obciążenie

Toyota dokładnie po roku od premiery 6-cylindrowego coupe GR Supra ogłasza gotowość do zaoferowania światu również mniejszych silników o tym samym, niemieckim rodowodzie. Na rynki europejskie już wkrótce wjedzie Supra z mniejszym motorem o czterech cylindrach, która do tej pory była oferowana głównie w Japonii.

GR Supra to, z wszystkimi zaletami i wadami, bliźniak technologiczny BMW Z4 i jako taki w pierwszej kolejności oparła się na rzędowym motorze na sześć "garów", w którym z trzech litrów dzięki turbosprężarce otrzymano 340 koni mechanicznych. Na swoim rodzimym rynku coupe zostało wprowadzone również z dwulitrowymi silnikami, z których ten mniej wysilony nie przekraczał 200 KM. Teraz dwulitrowa GR Supra będzie dostępna również na naszym kontynencie (a dokładniej: oficjalna sprzedaż ma wystartować w marcu). Pierwsze sztuki 6-cylindrowego modelu dotarły do Europejczyków w maju ubiegłego roku, do końca którego sprzedano 1150 egzemplarzy.

Toyota GR Supra 2.0

Nowy silnik w ofercie piątej generacji Supry to kolejna pozycja prosto ze stajni BMW: czterocylindrowa jednostka z turbodoładowaniem znana już z Z4 oraz innych modeli niemieckiej marki. W takim wydaniu japoński samochód dysponuje mocą 258 koni mechanicznych oraz maksymalnym momentem obrotowym 400 niutonometrów, które na tylną oś wysyła automatyczna skrzynia biegów ZF o ośmiu przełożeniach. To o 82 konie mechaniczne i 100 niutonometrów mniej, niż w wersji 6-cylindrowej. Osiągi: setka w 5,2 sekundy i prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie do 250 kilometrów na godzinę.

Toyota GR Supra 2.0

Słabsze parametry silnika to pozory, które mogą mylić: dwulitrowa GR Supra ma asa w rękawie, który może czynić z niej atrakcyjniejszą ofertę. To zrzucenie prawie 100 kilogramów, przemieszczenie środka ciężkości bliżej środka auta i rozkład masy w stosunku 50:50 między osiami, co wpływa znacząco na dynamikę pojazdu. GR Supra 2.0 będzie dostępna w bazowej specyfikacji na 18-calowych felgach, z fotelami w Alcantarze oraz 8,8-calowym wyświetlaczem z pakietami wyposażenia dodatkowego (Connect, Premium, Sport). Na starcie sprzedaży dostępna będzie również limitowana do 200 sztuk edycja Fuji Speedway (19-calowe felgi w kolorze czarnym, białe nadwozie, czerwone lusterka, węglowe detale kabiny plus elementy pakietów Connect i Sport w standardzie).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje