Aktualności
22.11.2019

Volkswagen ID Space Vizzion Owocowy smak

Od premiery pierwszego, elektrycznego Volkswagena z rodziny ID, który wyjedzie na publiczne drogi minęło już dwa i pół miesiąca, a kilkanaście dni temu ruszyła oficjalnie jego produkcja seryjna. To dobry moment na nagłośnienie serii ID kolejnym konceptem, który daje świadectwo wielkości planów całego koncernu. Oto projekt ID Space Vizzion.

Volkswagen upiera się, że z konceptem ID Space Vizzion próbuje stworzyć zupełnie nowy segment, w którym łączą się ścieżki wydeptane przez pojemne SUV'y, rodzinne kombi oraz luksusowe maszyny typu gran turismo. Tak samo, jak w przypadku poprzednich konceptów z serii ID oraz seryjnego ID.3 za punkt wyjścia do budowy auta posłużyła modularna platforma MEB (Modular Electric Drive Matrix), opracowana specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych. Projektanci ID Space Vizzion od SUV'ów mieli podkraść przestronność kabiny, a od grand tourerów przepis na stylową, opływową karoserię, która charakteryzuje się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,24.

Volkswagen ID Space Vizzion

Elektryczna platforma, na której bazuje koncept, nosi baterie w podłodze między osiami. W przypadku ID Space Vizzion można mówić o pakiecie o pojemności osiemdziesięciu dwóch kilowatogodzin, który ma pozwalać na pokonanie odległości do 590 kilometrów (według norm pomiarowych WLTP)... lub 480 kilometrów (według norm pomiarowych EPA), zależnie od części świata, w której się poruszamy. Układ napędowy w systemie 4Motion, wprawiającym w ruch wszystkie cztery koła, ma charakteryzować się mocą 250 kilowatów (340 koni mechanicznych). Sprint od zera do stu kilometrów na godzinę: pięć i cztery dziesiąte sekundy.

Volkswagen ID Space Vizzion

Inne znaki rozpoznawcze: 15,6-calowy ekran dotykowy w roli konsoli centralnej między pasażerem i kierowcą, interaktywny pas świateł ID Light rozciągnięty z myślą o komunikacji z kierowcą między przednimi słupkami oraz tapicerka ze sztucznej skóry AppleSkin, do której otrzymania wykorzystuje się... odpady powstające podczas produkcji soku jabłkowego. Koncept ID Space Vizzion nie pozostanie na długo jedynie wizją przyszłości. Seryjny model, który jest przygotowywany na jego podobieństwo ma zostać zaprezentowany pod koniec 2021 roku. Samochód będzie sprzedawany w różnych wersjach na terenie Europy, Chin oraz Ameryki Północnej. Sam koncept miał swoją premierę na tegorocznym Los Angeles Auto Show w USA.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje