Aktualności
16.11.2019

Rolls-Royce Cullinan Black Badge Król nocy

Seria Black Badge, sprowadzająca się do specjalnie wykończonych i wyposażonych modeli Rolls-Royce'a, okazała się tak łakomym kąskiem dla klientów marki, że tylko kwestią czasu było aż po modelach Ghost, Wraith i Dawn dosięgnie Cullinana. Wszyscy, którzy czekali na taką właśnie okazję mogą już szykować się do rozbicia swoich skarbonek i wyłożenia gotówki.

Cullinan w wydaniu Black Badge to pierwszy tego typu model marki wywodzący się z aluminiowej platformy Architecture of Luxury. Pierwszą, premierową sztukę spowija czerń, przez którą przebijają się detale w kolorze żółtym. Czarne są logotypy i statuetka marki, nadwozie i wnętrze, a sama farba i lakier nakładane są w pracochłonnym procesie, który obejmuje dziesięć sesji ręcznego polerowania. Żółte są ozdobne linie wzdłuż nadwozia, pasy na desce rozdzielczej i fotelach, nici oraz piknikowe fotele, ukrywające się z tyłu w bagażniku. Klienci mogą zdecydować się na inne kombinacje kolorystyczne z palety około 44 tysięcy barw Rolls-Royce'a.

Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Cullinan Black Badge porusza się na przygotowanych specjalnie dla niego kołach z 22-calowymi obręczami, za którymi można dostrzec pomalowane na czerwono zaciski hamulcowe. Kabinę wypełniają m.in. ozdobne panele z włókien węglowych, których wyprodukowanie pochłania aż trzy tygodnie oraz sufit z 1344 światłowodami z funkcją losowej animacji spadających gwiazd. W kilku miejscach w środku auta umieszczono znak nieskończoności. To ukłon w stronę hydroplanu Blue Bird K3, napędzonego silnikiem Rolls-Royce'a, którym sir Malcolm Campbell ustanowił w latach 1937 i 1938 kilka nowych rekordów prędkości na wodzie (ostatni prawie 210,7 kilometrów na godzinę).

Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Black Badge w przypadku Cullinana to nie tylko kolory i materiały. To również mocniejszy silnik i zmodyfikowane podwozie. Maszyna może pochwalić się podwójnie turbodoładowanym V12 o pojemności 6,75 litra, któremu w porównaniu do zwykłego Cullinana przybyło 29 KM oraz 50 Nm. Razem: 600 koni mechanicznych i 900 niutonometrów. Jednostka współpracuje z przeprogramowaną, 8-stopniową skrzynią biegów ZF, która przekazuje moc na wszystkie cztery koła (po drodze zmieniono również elektronikę odpowiadającą za pracę pedału gazu, obie osie skrętne, zawieszenie oraz systemy panujące nad przyczepnością wszystkich czterech kół razem i z osobna). Rolls-Royce przyjmuje już zamówienia na Cullinana Black Badge. Cena? Jeśli musicie pytać...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje