Aktualności
09.11.2019

BMW M2 CS Racing Karta wstępu

Sportowe, limitowane M2 CS nie zdążyło jeszcze ostygnąć po swojej premierze, a już wiadomo, że oprócz samochodu drogowego u BMW będzie można zamówić również wersję przeznaczoną wyłącznie na tory wyścigowe. Model M2 CS Racing, bo o nim mowa, nie będzie ostatnim słowem oddziałów BMW M oraz BMW Motorsport, ale do szczegółów przejdziemy za chwilę.

Nowe M2 CS Racing adresowane jest do kierowców i zespołów startujących na niższych szczeblach w zawodach ogólnie rozumianej kategorii Clubsport, a przy jego projektowaniu oddział BMW Motorsport czerpał doświadczenia z większego M4 GT4. Z torowego M4 zaadoptowano między innymi elektroniczne moduły pamięci z ustawieniami jednostki napędowej, które pozwolą na szybką zmianę konfiguracji w zależności od przepisów panujących w danej serii wyścigowej i klasie. Maszynę przegotowywano równolegle z drogowym, 450-konnym M2 CS, z którym dzieli między innymi węglowy dach.

BMW M2 CS Racing

M2 CS Racing zasilane jest rzędową szóstką typu S55 o pojemności trzech litrów z turbodoładowaniem w technologii TwinPower Turbo. W zależności od konfiguracji motor dostarcza od 280 do 365 koni mechanicznych oraz 550 niutonometrów, które na tylną oś z mechanizmem różnicowym Drexler o ograniczonym poślizgu przenosi 7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Standardem jest między innymi system kontroli stabilności, ABS, klimatyzacja, regulowane fotele Sabelt z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa (w opcji fotele Recaro oraz fotel pasażera), regulowane skrzydło z tyłu, tarcze hamulcowe Alcon, amortyzatory ZF Sachs oraz regulowane drążki stabilizacyjne.

BMW M2 CS Racing

Nowa maszyna zajmie w ofercie BMW miejsce modeli M235i Racing oraz M240i Racing i będzie dostępna w cenie około 95 tysięcy euro plus podatki i lokalne opłaty (obecnie to około 405 tysięcy złotych). Pierwsze sztuki mają trafić do właścicieli w połowie przyszłego roku. Samochód umożliwi występy w takich seriach, jak VLN na Nürburgring-Nordschleife oraz TC Amercia. W zakładach BMW Motorsport trwają już prace nad kolejnymi ewolucjami torowego M2 CS. Pierwszym z nich ma być specyfikacja Club, po której można spodziewać się między innymi mocy podniesionej do 450 koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje