Aktualności
22.10.2019

Kinetik 07 Inne prawa fizyki

Na rynek filigranowych zabawek przeznaczonych przede wszystkim na tory wyścigowe dołącza belgijskie Kinetik Automotive, które pokazało swój pierwszy model o oznaczeniu 07. Młoda firma bierze na warsztat platformę prosto od brytyjskiego Caterhama, którą ubiera w zupełnie nową karoserię i wyposaża w elektryczny układ napędowy.

Pierwszy model firmowany przez markę Kinetik idzie w ślady Caterhama: to lekki, dwuosobowy, obywający się bez luksusów pokroju przedniej szyby spyder, którym można poruszać się po zwykłych drogach, ale jego środowiskiem naturalnym jest tor wyścigowy. Punktem wyjściowym jest podwozie słynnego modelu Seven, który produkowany i modernizowany jest przez Caterhama nieprzerwanie od pierwszej połowy lat siedemdziesiątych. Elementy nowego poszycia auta zostały wyprodukowane w technologii druku 3D, a po silniku spalinowym nie został ślad.

Kinetik 07

Detale elektrycznego układu napędowego modelu 07 pozostają na razie tajemnicą. Wiadomo jedynie, że będzie umożliwiał on korzystanie z silników w różnej konfiguracji i trybach jazdy (od ekonomicznego po wyścigowy), a już w podstawowej wersji do dyspozycji będziemy mieli co najmniej 650 koni mechanicznych i przeszło 800 niutonometrów. Pracą całego systemu dyrygować będzie autorskie oprogramowanie z możliwością modyfikacji przez właściciela. Przy takim zapleczu sprint od zera do stu kilometrów na godzinę zajmować ma jakieś 2,7 sekundy.

Kinetik 07

Pojazd ma być wyposażony między innymi w regulowane systemy ABS i ESP oraz zintegrowaną z cyfrowym wyświetlaczem aplikację telemetryczną, która pozwoli na śledzenie i analizę naszych postępów na danym torze. Pierwszy, przedprodukcyjny egzemplarz spydera 07 jest już gotowy, a Kinetik Automotive szykuje się do intensywnych testów oraz uruchomienia produkcji auta. Nieśmiałe plany firmy zakładają, że pierwsza seria będzie ograniczona do zaledwie siedmiu sztuk, każda z możliwością daleko idącej indywidualizacji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje