Aktualności
11.09.2019

BMW Concept 4 Nowa twarz

Prawie rok temu zadebiutowała zupełnie nowa, już siódma generacja BMW serii 3, która ogranicza się aktualnie do sedana oraz kombi. Coupe oraz kabriolety, które od kilku lat występują jako osobna seria 4, jeszcze czekają na nową generację. To, czego można się spodziewać już teraz zwiastuje najnowszy koncept niemieckiej marki: coupe Concept 4.

Pierwsze BMW oznaczone jako seria 4 pojawiły się w 2013 roku i objęły od tamtego czasu kilka wariantów coupe, kabrioletów oraz 4-drzwiowego fastbacka, który widnieje w katalogu marki pod nazwą Gran Coupe. Wszystkie auta dzieliły technologie oraz rozwiązania stylistyczne z serią 3. Nie ulega wątpliwości, że druga generacja "Czwórki" będzie oparta na "Trójce", która zadebiutowała w ubiegłym roku, ale Concept 4 sugeruje, że pod względem stylistycznym będą to dwa zupełnie różne samochody... zarówno jeśli chodzi o dobre, jak i złe pomysły.

BMW Concept 4

Przód koncepcyjnej "Czwórki" został zdominowany przez ogromny grill, który nieustannie rozrasta się w produkowanych seryjnie BMW i którego obecność oraz rozmiary w przypadku konceptu twórcy tłumaczą inspiracją przedwojennym roadsterem 328 oraz coupe 3.0 CSi z lat siedemdziesiątych. Coupe pokryto nową farbą w odcieniu czerwieni Forbidden Red, postawiono na felgach o średnicy 21 cali i wyposażono w dwuczęściowe lusterka boczne, które nie mają większych szans na wejście do produkcji seryjnej. Oświetlenie wykonano w technologii LED, a przednie światła wkomponowano w nadwozie tak, że obyło się bez zamknięcia ich w szklanym kloszu.

BMW Concept 4

BMW twierdzi, że koncept "Czwórki" w 85 procentach reprezentuje to, co zobaczymy w samochodzie produkowanym seryjnie. Wnętrza pojazdu nie pokazano i nie wiadomo w jakim stopniu będzie ono odbiegać od modeli serii 3. Koncept można oglądać na żywo na salonie samochodowym we Frankfurcie, który będzie otwarty dla zwiedzających do dwudziestego drugiego września. W tym samym miejscu BMW pokazuje między innymi nowe X6 w pochładniającej ponad 99,9% promieni światła czarnej farbie Vantablack, prototyp wodorowego i Hydrogen Next na bazie seryjnego X5, koncept hybrydowego coupe Vision M Next, koncept SUV'a o napędzie elektrycznym Vision iNext oraz coupe M8 Competition z 625-konnym, podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje