Aktualności
20.06.2019

Bentley Continental GT Pikes Peak Chwała na wysokości

W ubiegłym roku Bentley wysłał na Pikes Peak swojego jedynego SUV'a, luksusowy model Bentayga. Maszynie wyznaczono jeden cel: pobicie rekordu wspinaczki na słynny szczyt we własnej kategorii. Udało się! W tym roku zachęcona sukcesem, brytyjska marka wysyła do USA kolejną maszynę z identyczną misją. Tym razem jest nią Continental GT.

Rok temu w Pikes Peak International Hill Climb odnotowano wynik 10 minut i 49,9 sekund, bijąc o blisko dwie minuty poprzedni rekord w kategorii produkowanych seryjnie SUV'ów. Bentaygę prowadził wtedy Rhys Millen, który związał się z brytyjską marką również z okazji tegorocznego wyścigu na słynny szczyt w Kolorado. Continental GT w rękach Millena zaatakuje w tym roku rekord wśród samochodów produkowanych seryjnie, który wynosi obecnie 10 minut i 26,9 sekundy i od prawie czterech lat należy do Porsche 911 Turbo S. Przygotowania do startu trwają już od kilku miesięcy.

Bentley Continental GT Pikes Peak

Na wspinaczkę górską z wysokości około 2835 do około 4300 metrów nad poziomem morza zostanie wysłany Continental GT z silnikiem W12. Podwójnie turbodoładowany motor o pojemności sześciu litrów w zwykłych warunkach drogowych dostarcza na wszystkie cztery koła 635 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów. Warunki na Pikes Peak będą dalekie od normy: gęstość powietrza zmaleje nawet o jedną trzecią w porównaniu do poziomu morza, a warunki pogodowe w ciągu kilku minut mogą zmienić się ze słonecznej aury i przeszło 30 stopni Celsjusza w śnieg i temperatury bliskie zeru. Na zmiany gęstości powietrza będzie przygotowana maszyna i kierowca, do którego kasku zostanie podłączony zbiornik z tlenem.

Bentley Continental GT Pikes Peak

Continental GT wystartuje w tegorocznym Pikes Peak International Hill Climb z numerem 100. To nawiązanie do setnej rocznicy działalności Bentley Motors i blisko stu lat udziału samochodów i kierowców marki w sportach motorowych (pierwszym Bentley'em, który wziął udział w wyścigu samochodowym był prototyp EXP2, który startował w latach 1921 i 1922). Dziewięćdziesiąta siódma edycja PPIHC odbędzie się już trzydziestego czerwca, a całą imprezę poprzedzi blisko tydzień treningów i wydarzeń towarzyszących. Maszyna Bentley'a wystartuje w kategorii Exhibition, która służy demonstracjom różnego rodzaju technologii, w tym przypadku możliwości produkowanego seryjnie grand tourera z Wielkiej Brytanii.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje