Aktualności
20.05.2019

BMW M5 Competition Edition 35 Jahre

BMW zaprasza na przyjęcie z okazji trzydziestych piątych urodzin modelu M5, ojca sportowych sedanów, bez których dzisiaj trudno sobie wyobrazić niemieckie autostrady. Z tej właśnie okazji na rynek trafi limitowana seria pod tytułem Edition 35 Jahre, w której umieszczono wszystko to, co w obecnym M5 jest najlepsze.

Pierwsze M5, które było czymś zupełnie nowym i niespotykanym, przyszło na świat w 1985 roku. Samochód napędzany był sześciocylindrowym silnikiem rodem z egzotycznego coupe M1 o pojemności 3,5 litra i mocy 286 koni mechanicznych. Dziś na rynku grasuje już szósta generacja M5, która zadebiutowała w 2017 roku i od początku mogła chwalić się turbodoładowanym V8 o pojemności 4,4 litra i mocy aż 600 KM oraz napędem na obie osie. W ubiegłym roku ofertę powiększono o 625-konne M5 Competition, które rozpędza się do setki w zaledwie 3,3 sekundy. To właśnie specyfikacja Competition stała się punktem wyjścia dla urodzinowego Edition 35 Jahre.

BMW M5 Competition Edition 35 Jahre

Za wygląd podsumowującego trzy i pół dekady M5 Competition Edition 35 Jahre odpowiada przede wszystkim oddział BMW Individual, który zatroszczył się o specjalny i wymagający specjalnej troski kolor nadwozia Frozen Dark Grey II, 20-calowe felgi w kolorze Graphite Gray, czarne zaciski hamulcowe, skórzaną tapicerkę Merino, detale kabiny wykonane z aluminium i włókien węglowych oraz okolicznościowe logotypy i tabliczki znamionowe. Liczne opcje obejmują między innymi tarcze hamulcowe ze spieków węglowo-ceramicznych oraz zaciski hamulcowe w złotym kolorze.

BMW M5 Competition Edition 35 Jahre

Maszyna oddaje do dyspozycji kierowcy aż 750 niutonometrów, które rozdzielane są przez system M xDrive między obie osie oraz mechanizm różnicowy Active M Differential między koła tylnej osi. Limuzyna już po 10,8 sekundach potrafi przekroczyć prędkość dwustu kilometrów na godzinę. BMW wypuści na rynek tylko 350 egzemplarzy urodzinowego M5 Competition Edition 35 Jahre. Limitowany model ma trafić do oficjalnej sprzedaży w lipcu. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje