Aktualności
08.04.2019

Jeep M-715 Five-Quarter Wielkanocny zając

W najbliższy weekend w Moab w stanie Utah rozpoczyna się wielkie Easter Jeep Safari, 9-dniowa impreza dla miłośników bezdroży, w której ciężkim próbom zostaną poddani ludzie i maszyny. Na imprezę organizowaną regularnie od 1967 roku przygotowano serię konceptów opartych na Gladiatorze oraz klasycznego M-715 z przeszło 700-konnym motorem Hellcrate.

Współczesny Jeep Gladiador, wielozadaniowy i wszędobylski pick-up, zadebiutował w USA w listopadzie ubiegłego roku jako daleki spadkobierca Gladiatora, który pojawił się na początku lat sześćdziesiątych. Maszyna na rodzimym rynku oferowana jest z widlastą szóstką o pojemności 3,6 litra pod maską, napędem na obie osie i nieskończonymi możliwościami konfiguracji paki załadunkowej oraz kabiny, obejmującym opasły katalog oddziału Mopar. Na terenie Europy model ten nie jest oferowany, Jeep skupia się u nas na terenówkach pokroju Wranglera i SUV'ach od Renegade po różne ewolucje Cherokee.

Jeep M-715 Five-Quarter

Pokazowe koncepty na tegoroczne Easter Jeep Safari przygotowano w placówkach Jeep Performance Parts oraz Mopar. Te oparte na najnowszym Gladiatorze to: Wayout z możliwością postawienia namiotu na dachu, Flatbill z paką przygotowaną do przewożenia motocykli, Gladiator Gravity do wspinania się po skałach oraz JT Scrambler nawiązujący do lat osiemdziesiątych. Piąty koncept to model J6, dwudrzwiowy Rubicon z opcjami, które mają zbliżyć go do klasyków z lat siedemdziesiątych. Szósty i ostatni koncept to machina z zupełnie innej bajki: Jeep M-715 Five-Quarter.

Jeep M-715 Five-Quarter

Five-Quarter to koncept, który rzuca nowe światło na wojskową maszynę z 1968 roku, bazującą na jednym z pierwszych Gladiatorów. Modyfikacje obejmują węglowe panele karoserii, aluminiową przestrzeń ładunkową, obniżony dach, oświetlenie w technologii LED, dodatkowe zabezpieczenia podwozia, wzmocnioną ramę podwozia, nowe zawieszenie, nowe osie, nowe opony o średnicy 40 cali i felgi o średnicy 20 cali oraz wnętrze. Pod maskę wciśnięto 6,2-litrowe V8 typu Hellcrate ze sprężarką, która wyciska z silnika co najmniej 710 koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje