Aktualności
30.03.2019

Raesr Tachyon Speed Nieznana cząstka

Kalifornia od dziesięcioleci przyciąga nie tylko kolekcjonerów samochodów, ale również małych konstruktorów, którzy chcą dać światu coś nietypowego. Nie trudno sobie wyobrazić, że w erze coraz popularniejszych samochodów elektrycznych takich przedsięwzięć przybywa jeszcze więcej, niż zwykle. Oto jedno z nich: super sportowy pocisk marki Raesr.

Raesr to skrót od Rice Advanced Engineering Systems & Research. Zakład z Los Angeles działa od lata 2012 roku, kiedy to rozpoczęto prace nad super sportową maszyną nowej, zelektryfikowanej ery, modelem Tachyon Speed. Dziś firma może pochwalić się kilkoma jeżdżącymi prototypami, dopuszczeniem auta do ruchu drogowego na zasadach amerykańskiego Low-Volume Vehicle Manufacturer (i obietnicami dostosowania samochodu do regulacji panujących na innych rynkach) oraz intensywnymi pracami nad przygotowaniem pierwszych egzemplarzy seryjnych, które można już śmiało rezerwować.

Raesr Tachyon Speed

Końcowa specyfikacja modelu Tachyon Speed, w którym kierowca siedzi na środku wąskiej kabiny, a pasażer mieści się za jego plecami, pozostaje ciągle otwarta. Prototyp zbudowany na rurowej, chromowo-molibdenowej ramie dysponować ma aż sześcioma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy przekraczającej 1260 koni mechanicznych i momencie obrotowym w okolicach 4950 niutonometrów (na kołach). Samochód ma ważyć około 1340 kilogramów, rozpędzać się do setki w niecałe trzy sekundy, rozwijać 200 km/h w około siedem sekund i przekraczać 385 km/h. Jego twórcy określają zasięg w miejskich warunkach na około 240 kilometrów.

Raesr Tachyon Speed

Raesr na razie nie ujawnia jakie dokładnie baterie pojawią się na pokładzie modelu Tachyon Speed. Firma deklaruje jedynie, że ładowanie baterii w prototypie trwa całą noc, a do seryjnych egzemplarzy trafią paczki baterii dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Kalifornijski zakład zbiera już potencjalnych zainteresowanych kupnem samochodu. Ceny modelu mają startować od 750 tysięcy dolarów i w zależności od wybranych opcji mogą osiągnąć nawet 1,5 miliona dolarów za sztukę. Budowa każdego egzemplarza ma trwać około osiemnastu miesięcy. Kiedy seryjny Tachyon Speed będzie gotowy? Tego jeszcze nie wiadomo.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje