Aktualności
27.03.2019

Mercedes-AMG A 35 Saloon Przyspieszona ekspansja

Najnowsza generacja klasy A od Mercedes-Benza czeka ciągle na najmocniejszą odmianę ze stajni AMG, a w tym czasie do amatorów mocniejszych wrażeń adresowany jest model firmowany cyfrą 35. W ubiegłym roku pod takim właśnie szyldem zadebiutował przeszło trzystukonny hatchback, a teraz dołącza do niego trzybryłowa limuzyna.

Limuzyna serii A 35 to jeden z najtańszych sposobów na zostanie właścicielem samochodu firmowanego przez markę Mercedes-AMG, w której ofercie można naliczyć się aktualnie... ponad pięćdziesięciu różnych wersji ponad dwudziestu modeli (z podziałem na wersje silnikowe i nadwoziowe)! Samochód zbudowano na platformie z rozstawem osi 2729 milimetrów i bagażnikiem o pojemności 420 litrów. Limuzynę od AMG poznamy jak zwykle po nowych zderzakach, grillu, progach, końcówkach wydechu czy felgach, które w A 35 w standardzie mają osiemnaście cali średnicy.

Mercedes-AMG A 35 Saloon

Limuzyna, tak samo jak pokazany jesienią ubiegłego roku hatchback, napędzana jest czterocylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności dwóch litrów z turbodoładowaniem. Motor w A 35 dostarcza 306 koni mechanicznych przy 5,8 tysiącach obrotów na minutę oraz 400 niutonometrów, dostępne w zakresie 3000-4000 obr/min. Napęd przenoszony jest stale na wszystkie cztery koła poprzez 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów AMG Speedshift DCT 7G oraz układ 4Matic, który w zależności od sytuacji przenosi na przednią oś od 50 do 100% momentu obrotowego. Do wyboru jak zwykle mamy kilka trybów jazdy, a także tryb szybkiego startu i możliwość ręcznej zmiany biegów.

Mercedes-AMG A 35 Saloon

Opcje obejmują między innymi: adaptacyjne zawieszenie AMG Ride Control, felgi w większym rozmiarze, aerodynamiczny body kit, pakiety stylistyczne, dodatkowe funkcje multimedialne, system telemetryczny AMG Track Pace oraz wielofunkcyjną kierownicę AMG Performance. Mercedes-AMG A 35 Saloon ma rozpędzać się do setki w czasie 4,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna będzie ograniczona do 250 kilometrów na godzinę. W najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych modeli AMG z liczbą 35 w nazwie: w tym segmencie Mercedes-Ben ma jeszcze modele GLA oraz CLA. Na swoją premierę czekają także jeszcze mocniejsze i jeszcze szybsze AMG A 45.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje