Aktualności
15.03.2019

Italdesign DaVinci Odczyt aktywności

W maju tego roku minie dokładnie pięćset lat od śmierci Leonarda da Vinci, renesansowego geniusza, którego dzieła sztuki i wynalazki, niejednokrotnie wyprzedzające swoje czasy, zachwycają i fascynują do dnia dzisiejszego. Studio Italdesign postanowiło uczcić dorobek Włocha dedykowanym mu konceptem gran turismo najbliższej przyszłości.

Najnowsza produkcja zasłużonego, włoskiego studia, które od kilku lat należy do grupy Volkswagena, to coupe DaVinci, które w teorii mogłoby po niewielkich zmianach wyjechać na publiczne drogi już jutro. Pod jaką marką? Italdesign jest otwarte na propozycje. Maszyna mierzy prawie pięć metrów długości i zaprasza do środka szerokimi, unoszonymi do góry drzwiami. Na kierowcę i pasażera z przodu czekają trzy cyfrowe ekrany, a całą kabinę wyścielono Alcantarą, która w obrębie konsoli środkowej została zintegrowana z elementami sterującymi takimi funkcjami, jak klimatyzacja.

Italdesign DaVinci

Gran turismo DaVinci zostało zaprojektowane jako samochód elektryczny z jednym silnikiem na przedniej osi i jednym na drugiej oraz paczką baterii umieszczoną w podłodze. Szczegółów techniczny brak, ale Italdesign zapewnia, że platformę można dostosować do instalacji każdego układu napędowego tego typu i jest również otwarte na propozycje. Na tym otwartość się nie kończy: inżynierowie marki podjęli się także zadania opracowania modyfikacji podwozia, które pozwalałyby na instalację układu napędowego opartego o silnik spalinowy. Włosi deklarują, że odpowiednio zmodyfikowane DaVinci będzie gotowe na przyjęcie pod przednią maskę czterolitrowego silnika V8.

Italdesign DaVinci

Do powstania konceptu DaVinc przyczynił się między innymi producent ogumienia Pirelli. Premierę auta wykorzystano jako okazję do pokazania światu nowego modelu ogumienia, Pirelli P Zero Elect, które przygotowywane jest specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych i hybrydowych. Nowe gumy włoskiego giganta miałyby charakteryzować się zmniejszonymi oponami toczenia, cichą pracą oraz zwiększoną wytrzymałością i przyczepnością w odpowiedzi na duży moment obrotowy silników elektrycznych. Czy coś podobnego do DaVinci wejdzie do produkcji? Wygląda na to, że Italdesign byłoby bardzo zadowolone z takiego obrotu spraw. Zwłaszcza, że kilka lat temu uruchomiono dedykowany krótkim seriom oddział Italdesign Automobili Speciali.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje