Aktualności
14.03.2019

RG Nathalie Race Walka o prąd

Nathalie, sportowe coupe od Rolanda Gumperta i chińskiego koncernu Aiways, szykuje się do wjazdu na tory wyścigowe. Model o napędzie elektrycznym, który w cywilnej wersji zadebiutował niecały rok temu, przygotowywany jest obecnie do nowej serii wyścigowej, w której ma wystartować między innymi odpowiednio zmodyfikowana Tesla Model S.

O wyścigowej Tesli - amerykańskie Tesla Motors nie jest w ten projekt zaangażowane - i przygotowywanej w związku z nią zupełnie nowej, elektrycznej serii wyścigowej wiadomo od dawna. Puchar Electric Production Car Series, który miałby wystartować już w przyszłym roku, będzie otwarty również dla innych producentów. Nie wykluczone, że zobaczymy tu Audi lub Porsche, a już teraz chęć swojego udziału zgłasza Gumpert Aiways. Niemiecko-chińskie przedsięwzięcie działa dopiero od 2017 roku, a jego centrala znajduje się w Ingolstadt.

RG Nathalie Race

Drogowe Nathalie, które ujawniono wiosną ubiegłego roku, obiecywało między innymi wykorzystanie metanolowych ogniw paliwowych, dzięki którym zasięg miałby dochodzić do 1200 kilometrów oraz czterech silników elektrycznych, które miałyby generować od 400 do przeszło 800 koni mechanicznych. Wersja torowa może pochwalić się rozbudowaną aerodynamiką, zmodyfikowanym zawieszeniem, wydajniejszymi systemami chłodzenia i kuracją odchudzającą, w ramach której wszelkie wygody wymieniono na sprzęt przydatny tylko w czasie wyścigu.

RG Nathalie Race

Wyścigowe coupe z wzmocnionym układem napędowym ma dysponować mocą aż 600 kilowatów (816 koni mechanicznych). Nathalie Race miałoby rozpędzać się do setki w jakieś dwie sekundy, a jego prędkość maksymalna miałaby sięgać 300 kilometrów na godzinę. Gumpert celuje ze swoim najnowszym autem w puchar Electric Production Car Series (znany do niedawna jako Electric GT Championship), który według pierwotnych założeń miał wystartować już w ubiegłym roku. Przygotowania do pierwszego sezonu, na który ma złożyć się 10 wyścigów, ciągle trwają.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje