Aktualności
10.11.2008

Gumpert Apollo Zadziera nosa

Oszałamiający osiągami i wyglądem (na dwa skrajnie różne sposoby) niemiecki Gumpert Apollo zdobywa po cichu świat. Przed kilkoma miesiącami pierwszy egzemplarz trafił do klienta w USA, a aktualnie 700-konna bestia wędruje po Wielkiej Brytanii razem z show MPH prowadzonym przez gospodarzy programu motoryzacyjnego Top Gear i szykuje się na salon w Zurychu.

Wychodząc na przeciw wymaganiom klientów, którzy oczekują od auta nieco więcej praktyczności firma już od przyszłego roku będzie oferowała hydrauliczny układ HLS (Hydraulic Lift System) opracowany wspólnie z KW. Pozwoli on na zwiększenie prześwitu zarówno z przodu (fabrycznie 95 mm) jak i z tyłu (fabrycznie 105 mm) o 30 mm. Uniesienie pojazdu będzie możliwe zarówno na postoju jak i podczas jazdy.

Gumpert Apollo

Na tym planów na przyszłość nie koniec: poza dalszymi próbami z wyścigowym Apollo o napędzie hybrydowym kiełkują już także wyraziste pomysły na otwartą wersję, która przy odrobinie szczęścia mogłaby pozbawić tytułu najszybszego, seryjnie produkowanego kabrio Bugatti Veyrona Grand Sport.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje