Aktualności
13.03.2019

Alfa Romeo Tonale Nadaje ton

Alfa Romeo, która która od kilku lat kroczy ścieżką powrotu do dawnej świetności, spełniła już wiele obietnic, ale jeszcze więcej zostało do spełnienia. Do tych ostatnich zalicza się zupełnie nowy, sportowy model z silnikiem umieszczonym centralnie. Ale są i rzeczy ważniejsze: oto zapowiedź nowego crossovera: koncept Tonale.

Alfa Romeo dołączyła do producentów SUV'ów trzy lata temu z modelem Stelvio, który w topowej specyfikacji Quadrifoglio zasilany jest turbodoładowanym V6 z genami Ferrari o mocy aż 510 koni mechanicznych. W tym roku pokazano m.in. Stelvio Quadrifoglio w specjalnym malowaniu i z dodatkowym wyposażeniem, przypieczętowujące powrót zespołu Alfa Romeo Racing do mistrzostw świata Formuły 1. W takich okolicznościach można było spodziewać się zapowiedzi nowego, sportowego auta włoskiej marki. Ale nic z tego. Pierwszeństwo ma model, który ma przede wszystkim zarabiać na firmę: crossover pozycjonowany stopień niżej od Stelvio.

Alfa Romeo Tonale

Koncept Tonale zadebiutował dość niespodziewanie na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie. Crossover celuje w segment zupełnie nowy dla Alfy Romeo. Jego 21-calowe felgi z okolicznościowym ogumieniem Pirelli inspirowane są słynnym coupe 33 Stradale z lat sześćdziesiątych, a różne detale stylistyczne mają przywodzić na myśl takie modele z dorobku marki, jak Duetto, Disco Volante Spider, GT Junior, SZ czy Brera. Efektowna kabina dla czterech osób obejmuje między innymi cyfrowe wyświetlacze: 12,3-calowy przed kierowcą i 10,25-calowy, dotykowy ekran na środku. Dla auta przygotowano między innymi aplikację "Alfista", która poinformuje na przykład o najbliższych zlotach właścicieli samochodów włoskiej marki.

Alfa Romeo Tonale

Tonale to nie tylko zapowiedź zapuszczenia się Alfy Romeo na nowe segmenty. To również przedsmak nowinek technologicznych: Tonale, gdy tylko trafi do produkcji seryjnej, ma być pierwszym, hybrydowym modelem Alfy Romeo typu PHEV (plug-in hybrid). Szczegóły techniczne pozostają na razie tajemnicą. A co z zupełnie nowym modelem sportowym? Nieoficjalnie mówi się, że elektryzująca Alfa Romeo z silnikiem umieszczonym centralnie miałaby nosić oznaczenie 8C i miałaby pojawić się najwcześniej w przyszłym roku. Bo to, że się pojawi, jest niemal pewne.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje