Aktualności
11.03.2019

Volkswagen Touareg V8 TDI Okoliczności nietypowe

W ubiegłym roku aż 43% klientów Volkswagena w Niemczech zdecydowało się na zakup osobowego auta napędzanego silnikiem wysokoprężnym, co oznacza wzrost zainteresowania o kilka punktów procentowych w porównaniu do roku 2017 i jeszcze więcej w porównaniu do wcześniejszych lat. Diesli będzie jeszcze więcej i będą jeszcze mocniejsze: oto Touareg V8 TDI.

Volkswagen odpowiada na potrzeby rynku najmocniejszym, wysokoprężnym SUV'em w swojej historii, który śmiało określa mianem swojego nowego okrętu flagowego. Pod jego maską pracuje turbodoładowana, widlasta ósemka o pojemności czterech litrów, która dostarcza 421 koni mechanicznych i aż 900 niutonometrów. To znacznie więcej, niż w standardowych V6, pokazanych w ciągu minionego roku: benzynowe generuje skromne 340 KM, a wysokoprężne 231 lub 286 KM. Napęd przenoszony jest stale na wszystkie cztery koła.

Volkswagen Touareg V8 TDI

Celujący w wyższe segmenty i niecodzienne potrzeby Touareg V8 TDI wyróżnia się między innymi pakietami wyposażenia i stylizacji Elegance oraz Atmosphere, skórzaną tapicerką Vienna, aluminiowymi i chromowanymi detalami w kabinie, dodatkami z drewna, pneumatycznym, adaptacyjnym zawieszeniem, systemem tylnych kół skrętnych, 19-calowymi felgami Tirano czy rozbudowanymi systemami wspomagania kierowcy, jak nocna kamera Night Vision, adaptacyjne reflektory, monitorowanie ruchu przecinającego naszą drogę oraz asystent poruszania się w tłoku, na przykład w korkach albo przez odcinki o znacznym ograniczeniu prędkości.

Volkswagen Touareg V8 TDI

Grubo przeszło czterysta koni mechanicznych pozwoli na rozpędzenie się do setki w wielkim SUV'ie w czasie jedynie 4,9 sekund. Prędkość maksymalna będzie ograniczona tradycyjnie do 250 kilometrów na godzinę. Model ma trafić do salonów sprzedaży pod koniec maja. Jego cena nie jest jeszcze znana. W tej chwili z samochodem można zapoznać się osobiście na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie w Szwajcarii, który będzie otwarty dla zwiedzających jeszcze do siedemnastego marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje