Aktualności
09.01.2019

Porsche 911 Cabriolet Otwarcie sezonu

Zupełnie nowe 911 generacji 992, które zadebiutowało pod koniec listopada ubiegłego roku, ogłasza gotowość na nowy sezon pod gołym niebem. Do pokazanych kilka tygodni temu dwóch modeli z zamkniętą karoserią dołączają teraz dwa kolejne, tym razem z otwartą karoserią. Oto 911 Carrera S Cabriolet oraz 911 Carrera 4S Cabriolet.

Dla przypomnienia: zupełnie nowe 911 ósmej generacji już w podstawowych wersjach otrzymało poszerzone nadwozie, którego znakami rozpoznawczymi będą m.in. ukryte w drzwiach klamki, pas tylnego światłą i trzecie światło stopu. W środku przywita nas nowa deska rozdzielcza z poziomym układem i ekranem o przekątnej 10,9 cala. Nowinki technologiczne obejmują deszczowy tryp jazdy, kamera termowizyjna oraz... aplikację, za pomocą której będziemy mogli wspierać certyfikowane projekty klimatyczne, mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla.

Porsche 911 Carrera 4S Cabriolet

W kabriolecie znajdziemy między innymi nowy, składany i rozkładany hydraulicznie, miękki dach z dodatkowymi usztywnieniami z magnezu, któremu każda z tych operacji zajmuje tylko 12 sekund i może być przeprowadzona w ruchu przy prędkości do 50 km/h. Kabriolet będzie po raz pierwszy dostępny z adaptacyjnym, obniżonym o 10 milimetrów zawieszeniem Porsche Active Suspension Management. Maszynę napędzać będzie turbodoładowany, sześciocylindrowy boxer o pojemności trzech litrów, upakowany tradycyjnie za tylną osią. Silnik będzie współpracował z 8-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Porsche 911 Carrera 4S Cabriolet

Moc 450 koni mechanicznych i moment 530 niutonometrów przenoszone są w Carrerze S tylko na tylną oś, a w Carrerze 4S na wszystkie cztery koła. Pierwszy model z opcjonalnym pakietem Sport Chrono będzie rozpędzał się do setki w 3,7 sekundy, 4S będzie o 0,1 sekundy szybsze. Prędkość maksymalna w obu przypadkach przekracza 300 kilometrów na godzinę. Zupełnie nowe 911 Cabrio można już zamawiać. Model 911 Carrera S Cabriolet w bazowej wersji wyceniono na 664 tysiące złotych, a 911 Carrera 4S Cabriolet na 702 tysiące złotych (w tym VAT i lokalne wyposażenie).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje