Aktualności
18.12.2018

Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition

Lincoln, luksusowa marka w koncernie Ford Motor Company, świętuje osiemdziesiąte urodziny jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli w swojej ofercie. Mowa o limuzynie Continental, która do dnia dzisiejszego doczekała się dziesięciu generacji. Urodziny przypieczętowuje limitowany Continental 80th Anniversary Coach Door Edition.

Lincoln Motor Company zostało założone w 1917 roku jako główny rywal Cadillaca. Już kilka lat później firmę przejął Ford, a w 1939 roku na rynek weszło pierwsze luksusowe coupe o nazwie Contitental. W roku 1956 gotowy był Continental drugiej generacji, a na początku lat sześćdziesiątych pojawił się Contitental trzeciej generacji, który wyróżniał się między innymi drugą parą drzwi otwieraną przeciwnie do kierunku ruchu. To właśnie do tego modelu zawiązuje nowy Continental 80th Anniversary Coach Door Edition.

Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition

Drzwi otwierane w przeciwnych kierunkach, które w latach sześćdziesiątych nadawały szyku gwiazdom kina czy sceny politycznej, to znak rozpoznawczy urodzinowego Continentala. Same drzwi to oczywiście nie wszystko. Rozstaw osi limuzyny zwiększono o około 15 centymetrów, które wykorzystano na miejsce dla pasażerów z tyłu. Przygotowano dla nich nowe fotele z dziesiątkami możliwości regulacji, przeprojektowaną konsolę środkową i dodatkowe wyposażenie, jak składane stoliki, mocowania na tablety, złącza do przenośnego sprzętu czy nagłośnienie firmy Revel. Drzwi zamykane są elektronicznie bez konieczności sięgania po nie.

Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition

Pod maską limuzyny pracuje dobrze znane V6 o pojemności trzech litrów z dwiema turbosprężarkami, które dostarcza 406 koni mechanicznych i 542 niutonometry. Do wyboru są trzy tryby jazdy: Normal, Sport oraz Comfort. Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition będzie produkowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Na model rocznikowy 2019 przewidziano tylko 80 samochodów. Kolejna, bliżej nieokreślona pula aut ma powstać jako model rocznikowy 2020. Na naszym kontynencie auto to nie pojawi się - marka Lincoln ogranicza swoją działalność do rynku północnoamerykańskiego, Chin, Bliskiego Wschodu i Korei Południowej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje