Aktualności
17.11.2018

Lamborghini SC18 Alston Twarde wychowanie

Oddział Squadra Corse od pięciu lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i obsługą wyścigowych samochodów Lamborghini klasy GT3 i pochodnych. W ostatnich miesiącach placówka musiała sprostać również zupełnie nowemu zadaniu. Było nim zbudowanie jedynego w swoim rodzaju samochodu drogowego. Oto super coupe SC18 Alston.

Maszyna o oznaczeniu SC18 Alston powstała w oddziale Lamborghini Squadra Corse oraz fabrycznym Centro Stile Lamborghini. Oddział dedykowany samochodom sportowym po raz pierwszy musiał zająć się największym i najmocniejszym samochodem marki, coupe Aventador, które do dnia dzisiejszego nie doczekało się wersji wyścigowej - poprzednie dzieła Squadra Corse bazowały na mniejszych modelach Gallardo i Huracan. SC18 to kolejny projekt Włochów z długiej listy szalonych samochodów sportowych, jak Reventon, Aventador J, Veneno, Centenario czy Sesto Elemento.

Lamborghini SC18 Alston

SC18 Alston przykrywa zupełnie nowe, węglowe nadwozie, które zaprojektowano korzystając z doświadczeń z wyścigowymi modelami Huracan GT3 Evo i Huracan Super Trofeo Evo. Nowe są rozbudowane elementy aerodynamiczne (w tym regulowane skrzydło z tyłu), kanały doprowadzające powietrze do silnika i innych mechanizmów, wentylowana pokrywa komory silnika, światła, nawiązujące z tyłu do Veneno czy końcówki wydechu. Nadwozie pokryto szarym lakierem Grigio Daytona z detalami w czerwieni. Standardem jest ogumienie Pirelli P Zero Corsa, co oznacza, że środowiskiem naturalnym SC18 Alston są tory wyścigowe.

Lamborghini SC18 Alston

Bazą dla SC18 Alston był Aventador SVJ, najmocniejsze i najszybsze, produkowane Lamborghini w historii. Włoską maszynę napędza umieszczone centralnie, wolnossące V12 o pojemności 6,5 litra, mocy 770 koni mechanicznych przy 8,5 tysiącach obrotów na minutę i maksymalnym momencie obrotowym 720 niutonometrów. Silnik współpracuje z 7-stopniową skrzynią biegów ISR (Independent Shifting Rod) i wprawia w ruch wszystkie cztery koła. Model SC18 został zbudowany tylko w jednym egzemplarzu na specjalne zamówienie klienta Lamborghini. Firma zapowiada, że w kolejce są już następne tego typu projekty.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje