Aktualności
03.11.2018

BMW 8 Series Convertible Ciąg dalszy ofensywy

Od premiery zupełnie nowego coupe serii 8 ze stajni BMW minęło dopiero niecałe pięć miesięcy, a bawarska firma ma już gotową drugą wersję nadwoziową. Flagowy, luksusowy grand tourer z zadatkami na samochód sportowy jest już gotowy na gorące klimaty i nadejście wiosny: oto zupełnie nowa seria 8 w wersji Convertible, w wersji bez dachu.

Czteromiejscowy kabriolet mierzy 4,84 metry długości i wyposażony jest w miękki, składany i rozkładany automatycznie dach w czarnym kolorze. Składanie lub rozkładanie dachu - każda z tych operacji trwa około 15 sekund - można przeprowadzić również w ruchu, w trakcie jazdy z prędkością do 50 km/h. Przy zamkniętym dachu pojemność bagażnika maleje do 350 litrów. Standardem jest wiatrochron, który można ustawić za plecami kierowcy i pasażera, a za dodatkową opłatą otrzymamy system ogrzewania szyi z nawiewem, zintegrowany w nagłówkach przednich foteli.

BMW 8 Series Convertible

Kabriolet wzorem coupe dostępny będzie początkowo tylko w dwóch wersjach silnikowych z napędem obu osi xDrive oraz 8-stopniową skrzynią biegów Steptronic. Amatorzy benzyny znajdą w M850i podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 4,4 litra, mocy 530 koni mechanicznych i momencie obrotowym 750 niutonometrów. Poszukiwacze silników wysokoprężnych odnajdą się w 840d, pod którego maską pracować będzie rzędowa, turbodoładowana szóstka o pojemności trzech litrów, mocy 320 KM i maksymalnym momencie obrotowym 680 Nm, która ma potrzebować średnio około 6 litrów paliwa na sto kilometrów.

BMW 8 Series Convertible

Kabrioletowi przytyło się w porównaniu do coupe o 125 kilogramów. Na silnikach nie robi to większego wrażenia M850i xDrive Convertible będzie rozpędzać się do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekund, a 840d xDrive Convertible w 5,2 sekundy. W obu przypadkach prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Ósemka w wersji cabrio wejdzie oficjalnie do sprzedaży w marcu przyszłego roku. Ceny nie są jeszcze znane (coupe startuje na polskim rynku od 476 tysięcy złotych brutto za 840d, zakup M850i wiąże się z wydaniem prawie 590 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje