Aktualności
02.11.2018

Porsche 911 GT2 RS MR Jeszcze szybciej

Od kilku lat Porsche i Lamborghini wymieniają się rekordami okrążenia samochodów produkowanych seryjnie na słynnym Nordschleife, północnej pętli Nürburgringu, która powstała jeszcze przed drugą wojną światową. We wrześniu ubiegłego roku nowy rekord padł pod kołami 911 GT2 RS, a w lipcu poprawił go Aventador SVJ. Teraz rekord wraca do Porsche!

Lamborghini ma na swoim koncie już trzy różne modele, w których udało się pokonać 20-,6-kilometrowe Nordschleife w czasie poniżej siedmiu minut: Aventador LP750-4 SV, Huracan Performante oraz Aventador SVJ. Porsche po raz pierwszy zeszło poniżej siedmiu minut jesienią 2013 roku w hybrydowym 918 Spyder. Potem prawie dziesięć sekund urwał 911 GT2 RS, a w tym roku w prywatnym teście granicę 7 minut pokonano również w 911 GT3 RS. Zeszłoroczny rekord w 911 GT2 RS sięgnął 6 minut i 47,25. Lamborghini z SVJ podniosło poprzeczkę do 6 minut i 44,97 sekund. Kilka dni temu Porsche przeprowadziło udany kontratak.

Porsche 911 GT2 RS MR

Tym razem Porsche nie działało samo. Narzędziem służącym do ustanowienia nowego rekordu Nordschleife wśród samochodów drogowych było coupe 911 GT2 RS MR. Ostatni człon nazwy wskazuje na Manthey-Racing, zespół zajmujący się głównie samochodami wyścigowymi, w którym Porsche ma ponad połowę udziałów. Manthey-Racing ma na koncie między innymi sześć wygranych w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu, a aktualnie operuje między innymi dwoma sztukami 911 RSR w mistrzostwach świata World Endurance Championship. Co dokładnie kryje się w MR? Tego Porsche niestety nie zdradza, wskazując jedynie na to, że samochód został zestrojony specjalnie pod "Zielone Piekło".

Porsche 911 GT2 RS MR

Za kierownicą 700-konnego 911 GT2 RS MR zasiadł Lars Kern, kierowca testowy Porsche znany również z wyścigów serii VLN, który ustanowił w zwykłym 911 GT2 RS poprzedni rekord. Przejazd dwudziestego piątego października zakończył się urwaniem prawie siedmiu sekund! Kern pokonał Nordschleife w rekordowym czasie sześciu minut i 40,3 sekund, a na najdłuższej prostej przekroczył prędkość 310 kilometrów na godzinę. Model 911 GT2 RS MR można już zamawiać bezpośrednio u Manthey-Racing. Cena? Detale techniczne? Limity produkcji? Na te pytania Niemcy nie dają na razie odpowiedzi...

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje