Aktualności
19.10.2018

Audi SQ2 Okrągłe liczby

Do rodziny usportowionych crossoverów spod znaku czterech pierścieni dołączył niedawno najmniejszy z nich, model Q2, który w podstawowych wersjach został przedstawiony przez Audi ponad dwa i pół roku temu. Zwykłe Q2 startuje z poziomu 116 koni mechanicznych, zupełnie nowe SQ2 ma prawie trzy razy więcej mocy.

Usportowionych Audi z serii Q, firmowanych przez litery S oraz RS, najwyraźniej nie mieliśmy do tej pory pod dostatkiem: z dwulitrowym, 4-cylindrowym silnikiem RS Q3 o mocy do 367 KM, SQ5 z benzynowym i wysokoprężnym V6 o pojemności trzech litrów i mocy do 354 KM oraz wysokoprężne SQ7 z 4-litrowym V8 o mocy 435 KM. Q8, które zadebiutowało w połowie tego roku, nie jest jeszcze gotowe na wejście na wyższy poziom osiągów i wrażeń, za to do tej roli dojrzało już najmniejsze Q2 o długości niespełna 4,2 metra.

Audi SQ2

Pod maską pierwszego SQ2 trafimy na dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy TFSI o czterech cylindrach, który połączono z 7-stopniową, dwusprzęgłową przekładnią S Tronic oraz układem przeniesienia napędu na obie osie Quattro, który w skrajnych sytuacjach może wysłać na tylne koła 100% mocy. O jakiej mocy dokładnie mowa? Ważące około 150 kilogramów serce SQ2 dostarcza okrągłe 300 koni mechanicznych oraz okrągłe 400 niutonometrów. W efekcie auto może rozpędzić się do setki w czasie 4,8 sekund. Jego prędkość maksymalną ograniczono tradycyjnie do 250 kilometrów na godzinę.

Audi SQ2

Oprócz okrągłej mocy SQ2 może pochwalić się zmianami stylistycznymi i aerodynamicznymi, nowymi felgami o średnicy do 19 cali, nowymi detalami wnętrza, obniżonym o 20 milimetrów zawieszeniem, typami jazdy nastawionymi na zmniejszenie zużycia paliwa (stop&go, żeglowanie) oraz światłami w technologii LED w standardzie. Opcje: malowane na czerwono zaciski hamulców, cyfrowa deska rozdzielcza Audi Virtual Cockpit, wyświetlacz przezierny, 705-watowe nagłośnienie Bang & Olufsen oraz rozbudowane systemy wspomagania kierowcy. Pierwsze sztuki SQ2 trafią do właścicieli na początku przyszłego roku. Cena nie jest jeszcze znana.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje