Aktualności
12.10.2018

Mitsuoka Rock Star Gwiazda rocka

Japońskie Mitsuoka Motor, znane od kilkunastu lat z coupe Oroshi z silnikiem umieszczonym centralnie oraz licznych produkcji w stylu retro, przyszykowało kolejną, nietypową propozycję dla amatorów egzotycznej motoryzacji. Oto coupe Rock Star: z wyglądu klasyczne Corvette Sting Ray, a w warstwie technologicznej znana i lubiana Mazda MX-5.

"Gwiazda Rockowa" powstała z okazji 50-lecia działalności firmy, która funkcjonuje od lutego 1968 roku. Za bazę do budowy auta przyjęto najnowszą generację Mazdy MX-5, którą ubrano w zupełnie nową karoserię. Nadwozie Rock Star wzorowano na klasycznym Chevrolecie Corvette drugiej generacji, słynnym Sting Ray, który produkowany był w latach sześćdziesiątych. Do wyboru będzie kilka kolorów o amerykańskich nazwach: Los Angeles Blue, Chicago Red, New York Black, Cisco Orange, Washington White czy Arizona Yellow.

Mitsuoka Rock Star

Rock Star będzie do zgarnięcia w kilku wersjach wyposażenia z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, klimatyzacją, skórzaną tapicerką i 15-calowymi felgami w stylu retro z ogumieniem BF Goodrich. Mitsuoka stawia wyłącznie na półtoralitrową jednostkę napędową z rodziny Skyactiv-G. Silnik, którego moc ląduje wyłącznie na tylnych kołach, dostarcza do 132 koni mechanicznych przy siedmiu tysiącach obrotów na minutę i 1152 niutonometrów przy 4,5 tysiącach obrotów na minutę.

Mitsuoka Rock Star

Plany produkcyjne Mitsuoka Motor zakładają wypuszczenie limitowanej serii 50 egzemplarzy modelu Rock Star. Cennik zaczyna się od niespełna 4,7 milionów jenów, wliczając podatki za Rock Star S (obecnie to okolice 155 tysięcy złotych). Cena rośnie wraz z bogatszymi wersjami wyposażenia (dwa poziomy S Special Package) i licznymi opcjami, które sprowadzają się przede wszystkim do wykończenia nadwozia oraz dwuosobowego wnętrza (odmienne kolory miękkiego, składanego dachu, ramy przedniej szyby, lusterek bocznych, malowanie drzwi od wewnątrz, fotele, felgi i tak dalej).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje