Aktualności
05.10.2018

Renault EZ-Ultimo Treści na żądanie

Renault kontynuuje opowieść o autonomicznych samochodach przyszłości i powiększa serię konceptów EZ, z których każdy prezentuje inne podejście do tematu. Trzecim modelem z tej serii jest EZ-Ultimo, wizja luksusowej limuzyny, którą jakiś czas temu można było przyłapać podczas produkcji materiałów promocyjnych na ulicach Warszawy.

Model EZ-Ultimo zadebiutował na tegorocznym salonie samochodowym w Paryżu, który jest otwarty dla zwiedzających do czternastego października. Samochód oparto na tej samej, modułowej platformie, na której powstały dwa poprzednie koncepty EZ. Pierwszym z nich był miejski EZ-Go, który pokazano w marcu w Genewie. Drugim był dostawczy EZ-Pro na rok 2030, który pojawił się we wrześniu. EZ-Ultimo takie przyziemne sprawy nie interesują.

Renault EZ-Ultimo

Samochód-robot francuskiej marki miałby być propozycją dla osób poszukujący na żądanie luksusowego środka transportu na godzinę, na jeden dzień lub na określoną podróż, a także ofertą dla firm chcących poszerzyć zakres swoich usług. Pojazd z bryłą nadwozia zainspirowany nowoczesną architekturą i francuską sztuką zaprojektowany został jako prywatny salon, zapewniający odpoczynek lub rozrywkę. Pasażerowie nie są widoczni dla przechodniów i innych uczestników, a światło wpada do kabiny tylko przez szklany dach, który przechodzi płynnie w przednią szybę.

Renault EZ-Ultimo

Karoserię EZ-Ultimo, konceptu zamykającego trylogię EZ, zdobią boki utkane z 600 paneli w kształcie rombu, a luksusową kabinę wykończono drewnem, marmurem i skórą. Koncept ma być wyposażony w wynalazki umożliwiający jazdę autonomiczną czwartego stopnia, stałą łączność z infrastrukturą i elektryczny układ napędowy. Nowością jest system Augmented Editorial Experience (AEX), który opracowano razem z grupą Challenges. AEX, dzięki spersonalizowanym treściom i interfejsowi multimedialnemu, zamieniać ma każdą podróż w niepowtarzalną okazję do przeżycia realistycznych doświadczeń i nauki.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje