Aktualności
03.10.2018

Skoda Kodiaq RS Duża rośnij

Rodzina usportowionych, drogowych modeli Skody powiększyła się o pierwszego w swoim gronie SUV'a. Jest nim Kodiaq RS, największy tego typu samochód w ofercie czeskiej marki. Nowy model dał o sobie znać już w czerwcu, kiedy to zapisał się do historii rekordowym czasem przejazdu jednego okrążenia słynnego Nordschleife.

Kodiaq RS, jeszcze jako zamaskowany prototyp, przejechał północną, prawie 21-kilometrową pętlę Nürburgringu w czasie 9 minut i 29,84 sekundy, co zaanonsowano jako nowy rekord wśród 7-osobowych SUV'ów. Model Kodiaq, pierwszy samochód Skody tego formatu, figuruje w ofercie marki dopiero od dwóch lat. Kilka dni temu w fabryce w miejscowości Kvasiny świętowano wyprodukowanie 250 tysięcy egzemplarzy. Podstawowa oferta silnikowa sprowadza się do dwóch jednostek TDI i dwóch jednostek TDI o mocy od 150 do 190 koni mechanicznych.

Skoda Kodiaq RS

Najnowszy model z serii RS wchodzi na rynek jako najmocniejszy, osobowy samochód w ponad 120-letniej historii Skody z silnikiem wysokoprężnym. Pod jego maską pracuje podwójnie turbodoładowane, 4-cylindrowe TDI o pojemności dwóch litrów, z którego płynie 240 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Jednostka ma spalać średnio sześć litrów paliwa na 100 kilometrów. Z silnikiem współpracuje 7-stopniowa, dwusprzęgłowa przekładnia DSG i układ przeniesienia napędu na obie osie. Maszyna o długości prawie 4,7 metra i masie co najmniej 1,8 tony ma rozpędzać się do 100 km/h w czasie siedmiu sekund i rozwijać prędkość maksymalną 220 kilometrów na godzinę.

Skoda Kodiaq RS

Kodiaq RS poznamy między innymi po nowych zderzakach, końcówkach wydechu, felgach Xtreme o średnicy aż 20 cali (po raz pierwszy w standardzie w seryjnej Skodzie) czy odświeżonych logotypach. Na wyposażeniu auta znajdziemy między innymi fotele w Alcantarze, przeprojektowaną, cyfrową deskę rozdzielczą Virtual Cockpit, system pompowania sztucznego dźwięku silnika do środka Dynamic Sound Boost (pierwszy raz w Skodzie), przednie reflektory w technologii LED oraz adaptacyjne zawieszenie Dynamic Chassis Control z funkcją zmiany trybów jazdy Driving Mode Select (Eco, Comfort, Normal, Sport, Individual i Snow). Samochód będzie dostępny z miejscem dla pięciu lub siedmiu osób.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje