Aktualności
21.09.2018

Peugeot e-Legend Transformacja energetyczna

Peugeot prezentuje wizję samochodu elektrycznego niedalekiej przyszłości z technologiami jazdy autonomicznej, któremu pojęcie zwykłego, masowego środka transportu i monotonii jest zupełnie obce. Oto coupe E-Legend, w którym na pierwszy plan wysuwa się przyjemność z jazdy. I przy okazji czerpie pełnymi garściami z blisko 120-letniej historii francuskiej marki.

Atrakcyjne coupe e-Legend zostało zaprojektowane na wzór klasycznego modelu 504 Coupe, który narodził się pod koniec lat sześćdziesiątych minionego stulecia. Do zacnego przodka nawiązuje trzybryłowe nadwozie, czteroosobowa kabina z fotelami pokrytymi błękitnym aksamitem i górnymi panelami z drewna paldao oraz trzy cyfrowe zegary za spłaszczoną z każdej strony kierownicą. W środku zainstalowano aż 16 ekranów o różnych rozmiarach, między innymi 49-calowy, paraboliczny ekran na przedzie, 29-calowe ekrany w drzwiach, 12-calowe ekrany w osłonach przeciwsłonecznych oraz 6-calowy ekran w konsoli środkowej.

Peugeot e-Legend

Koncept Peugeota może poruszać się w kilku trybach jazdy manualnej i autonomicznej. W pierwszej kategorii znajdziemy przeznaczony na trasy tryb Legend i dynamiczny Boost, w którym obraz drogi w polu widzenia ląduje na największym ekranie. Dwa tryby autonomiczne do minimalistyczny Soft oraz dynamiczny Sharp, w którym samochód pozwala sobie na więcej, a pasażerowie mogą w pełni korzystać z cyfrowego świata (internet, gry). Kabinę wyposażono w system nagłośnienia przyszłości od firmy Focal. System pozwoli na kierowanie komend tylko do kierowcy lub serwowanie osobnej otoczki auto dla każdego z pasażerów. Kolejna innowacja to asystent głosowy, nad którym pracuje firma Soundhound i który ma być gotowy do seryjnej produkcji za dwa lata.

Peugeot e-Legend

E-Legend ma być dynamiczną maszyną w każdym calu. Jego elektryczny układ napędowy dostarcza do 340 kW mocy (462 koni mechanicznych) i 800 niutonometrów momentu obrotowego i czerpie energię z paczki baterii o pojemności 100 kW. Francuzi deklarują przyspieszenie do setki poniżej czterech sekund, prędkość maksymalną 220 km/h, zasięg do 600 kilometrów według norm WLTP, system szybkiego ładowania (500 km w 25 minut) oraz system ładowania indukcyjnego. Peugeota e-Legend będzie można zobaczyć na własne oczy już w przyszłym miesiącu na salonie samochodowym w Paryżu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje